شناسه : 102713270
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری یزد مطرح کرد:


مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری یزد بابیان اینکه رتبه هشتم کشور را درزمینه میزبانی اتباع خارجی داریم؛ گفت: مجموعاً اتباع اجازه حضور در 14 استان کشور رادارند و حضورشان در سایر استان‌ها ممنوع است.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد؛ شامگاه شنبه 9 دی‌ماه 96، نشست علنی شورای شهر یزد با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری یزد و فرماندار یزد با موضوع بررسی وضعیت مهاجرین خارجی برگزار شد.
«رضا زارع زاده» در این جلسه اظهار داشت: موضوع اتباع بیگانه تابع برخی شرایط امنیتی و منطقه‌ای در هست، لذا این موضوع اجازه نداده است که بتوانیم با استراتژی کارکنیم.
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری یزد بابیان اینکه 25 هزار نفر تبعه مجاز در یزد ساکن هستند؛ افزود: از این تعداد هزار و 325 نفر اتباع عراقی دارای کارت و 7 هزار و 836 نفر اتباع دارای گذرنامه هستند.
وی بابیان اینکه 16 هزار و 693 نفر دانش آموزان اتباع در 600 واحد آموزشی درس می‌خوانند؛ گفت: ای این تعداد 11 هزار و 592 نفر دانش‌آموز دبستانی و 318 نفر نیز دانشجو هستند.
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری یزد بابیان اینکه در حوزه فرهنگی اجتماعی به دلیل آمیختگی دانش‌آموزان در سطح مدارس حساسیت بالایی داریم؛ ادامه داد: اتفاق خوبی در شورای آموزش‌وپرورش استان افتاد و 23 مدرسه در مرکز استان جداسازی شد و حتی در حوزه خدمات‌رسانی به اتباع نیز به‌صورت جداگانه ارائه می‌شود.
زارع زاده بابیان اینکه رتبه هشتم کشور را درزمینه میزبانی اتباع خارجی داریم؛ گفت: مجموعاً اتباع اجازه حضور در 14 استان کشور رادارند و حضورشان در سایر استان‌ها ممنوع است.
وی عنوان کرد که سه مهمان شهر در استان وجود دارد که صرفاً 20 درصد جمعیت اتباع را در خود جای‌داده است.
وی با اشاره به اقدامات انجام‌شده در حوزه اشتغال و کمیسیون نظارت بر اصناف گفت: مقررشده است واحدهای صنفی که اتباع بیگانه را به کار می‌گیرند به اتاق اصناف و اماکن عمومی ارجاع و واحد مربوطه نیز پلمپ شود.
زارع زاده با اشاره به اینکه اتباع ساکن شهر یزد به سمت مهمان شهرها هدایت‌شده‌اند؛ اظهار داشت: پیشنهادشده است دو مهمان شهر جدید نیز در منطقه شاهدیه و محمدآباد احداث شود که مراحل مقدماتی آن در حال انجام است.
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری یزد بابیان اینکه انتظاراتی از شهرداری و شورای شهرداریم؛ ادامه داد: هیچ بانک اطلاعاتی از وضعیت میدان تره‌بار یزد نداریم به‌طوری‌که گزارش‌های میدانی ما نشان می‌دهد درصدی از متولیان این بخش اتباع افغانی هستند.
وی با تأکید بر اینکه لازم است بانک اطلاعاتی در این زمینه تهیه و در اختیار اداره کل اتباع قرار گیرد؛ تصریح کرد: بالغ‌بر 50 درصد واحدهایی که مشغول کارند پروانه فعالیت ندارد و غرفه‌هایی که واگذارشده است نیز اتباع را به کار می‌گیرند.
زارع زاده در پایان ساماندهی ضایعاتی‌های سطح شهر یزد را لازم و ضروری دانست و با انتقاد از عدم توجه به این موضوع از سوی شهرداری گفت: با واگذاری 60 هکتار زمین برای تجمیع ضایعاتی‌های استان موافقت شده و لازم است تا هرچه سریع‌تر در این زمینه اقدام شود.