معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار یزد:


«محمدعلی طالبي» در كارگروه سلامت استان يزد، امنيت غذايي جامعه را از مؤلفه‌های مؤثر در توسعه پايدار دانست و بر پيشگامي رسانه‌ها و گروه‌های مرجع براي تحقق ابعاد مختلف رويكرد اجتماعي سلامت تأکید كرد.

به گزارش روابط عمومي استانداري يزد، روز پنجشنبه 16 فروردین‌ماه، اولين جلسه كارگروه سلامت و امنيت غذايي استان و ستاد استاني مبارزه با بيماري آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سال جاري با حضورمعاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد، رئيس مركز مديريت بیماری‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، فرمانداران، مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري و ساير دستگاه‌های اجرايي عضو اين كارگروه در سالن شهيد موحدين استانداري برگزار شد.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار یزد در اين جلسه با اشاره به طرح تحول سلامت به‌عنوان يكي از مهم‌ترین برنامه‌های دولت يازدهم و دوازدهم گفت: مسئوليت همه ما اين است در مسير پيشگيري از بیماری‌ها با جديت اهتمام ورزيم تا هزینه‌های مختلف اجتماعي و اقتصادي برآمده از اين موضوع كاهش يابد.
«محمدعلي طالبي» افزود: استان يزد در حوزه پرورش دام و طيور شرايط و توانمندي قابل‌توجه اي دارد و اهميت به موضوع سلامت و بهداشت در اين زمينه علاوه بر كاهش آسیب‌پذیری، كيفي نگري و رشد مؤثر را به همراه خواهد داشت.
وی خاطرنشان كرد: موضوع سلامت به‌عنوان يك دغدغه اجتماعي رويكرد جديد و ارزشمند وزارت بهداشت در اين زمينه است و استان يزد با بهره‌گیری و ورود گروه‌های مرجع و رسانه‌ها به اين موضوع می‌تواند در اجراي اين امر پيشگام شود.
طالبی بيان كرد: امنيت غذايي جامعه به‌عنوان عنصري مؤثر در توسعه پايدار استان موضوعي است كه با توجه به وجود برخي دغدغه‌ها ازجمله مبارزه با بيماري آنفلوانزای فوق حاد پرندگان بايد فرمانداران، دستگاه‌های اجرايي و نظارتي با حساسيت و دقت نظر بالاتري نسبت به تحقق برنامه‌های حوزه سلامت و جلوگيري از آسیب‌های احتمالي اهتمام ورزند.
رئيس كارگروه سلامت و امنيت غذايي استان اظهار داشت: ايجاد هماهنگی‌های بين بخشي، فعال بودن شوراي سلامت به‌ویژه در سطح شهرستان‌ها، دقت نظر در تكميل اسناد و برنامه‌های لازم و استفاده از تجربه‌های ساير استان‌ها به‌ویژه در جلوگيري از فعاليت غیرمجاز پرورش دام و طيور ضرورت‌هایی است كه بايد با تکیه‌بر هم‌افزایی و تلاش مضاعف به نتايج اثرگذار برسد.
گفتني است در اين جلسه گزارش وضعيت آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان و طرح پيشنهادي كنترل و پيشگيري اين موضوع توسط اداره كل دامپزشكي ارائه و موردبحث و تبادل‌نظر قرار گرفت و در ادامه نيز گزارشي از عملكرد دبیرخانه‌های اجرائي سند غير واگير و برگزاري مجمع سلامت استان و شهرستان‌ها نيز ارائه شد.
 






آدرس کوتاه :