استاندار یزد:


استاندار یزد در مراسم رونمایی و بهره‌برداری از تجهیزات فضاهای فرهنگی و اجتماعی محلات حاشیه نشین شهر یزد گفت: امیدوارم بتوانیم در مسیر توانمندسازی مناطق کمتر برخوردار، نسبت به دیگر استان‌های کشور بهتر حرکت کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، "محمدعلی طالبی" در مراسم رونمایی و بهره‌برداری از تجهیزات فضاهای فرهنگی و اجتماعی محلات حاشیه نشین شهر یزد که عصر روز چهارشنبه 9 مرداد ۹۸ در کتابخانه علامه جعفری برگزار شد گفت:  توصیه مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت توانمندسازی مناطق کمتر برخوردار، ضرورت اقدام در این حوزه را بیشتر کرده است.
"طالبی" همچنین عنوان کرد: توجه به مناطق کمتر برخوردار یکی از ضرورت‌های مهم در توسعه اجتماعی است.
استاندار یزد با تصریح اقدامات انجام شده در جهت توسعه استان، افزود: طرح بازآفرینی شهری از جمله اقدامات حائز اهمیتی است که در دستور کار استانداری قرار دارد.
وی همچنین تاکید کرد: از جمله رویکردهای دولت و استانداری یزد توجه به ابعاد مختلف توانمندسازی مناطق کمتر برخوردار است.
"طالبی" با اشاره به همدلی و وحدت رویه ایجاد شده در استان، اظهار خاطر نشان کرد: امیدوارم بتوانیم در مسیر توانمندسازی مناطق کمتر برخوردار نسبت به دیگر استان‌های کشور  بهتر حرکت کنیم.
استاندار یزد همچنین تصریح کرد: برخی از مناطق کمتر برخوردار یزد دارای هویت و اصالتی تاریخی می‌باشند که توسعه‌ی آن باید بیش از پیش مد نظر دست‌اندرکاران اجرایی در برنامه ریزی مدیریت شهری قرار گیرد.
وی همچنین در ادامه با انتقاد از بکار بردن اشتباه عنوان حاشیه‌نشین برای مناطق کمتر برخوردار ، تاکید کرد: نباید شأن مردم را با استفاده از بعضی کلمات و جملات نادرست پایین بیاوریم.
استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به شهرداری و شورای اسلامی شهر یزد، تأکید کرد:    هرچه سریعتر اسم محله کشتارگاه قدیم تغییر یافته و عنوانی مناسب با وضعیت فعلی در شأن و مقام مردم این منطقه تعیین شود.
"طالبی" با نامناسب خواندن برنامه‌ریزی شهرداری در جهت بهره‌ وری بهینه از ساختمان کشتارگاه قدیم خاطر نشان کرد: باید با ایجاد شرایط لازم برای جذب مشارکت عمومی در توسعه شهری، نقش مهمی در پایداری برنامه و طرح‌های ملی در استان و کشور ایفا می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: همکاری مستمر مدیران با شهروندان و تشکل‌های مردم نهاد، ضریب موفقیت در توسعه بیش از پیش استان را چند برابر می‌کند.
گفتنی ست "محمدعلی طالبی" در این مراسم ضمن بازدید از مجموعه فعالیت‌های فرهنگی کتابخانه علامه جعفری، از موسسه توانمندسازی بوی مهر کویر در حوزه زنان و دفتر امور تسهیل‌گری در منطقه حسن‌آباد بازدید و همچنین با مردم شریف این محله به گفت و گو پرداخت و از مشکلات آنها آگاهی یافت.


★خبرنگار: بهنام خواجه امینیان★
★عکس: رضا زارع★


آدرس کوتاه :