شناسه : 95596057
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد:


معاون سیاسی،‌ امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با اشاره به لزوم استفاده از هنر گفت: زبان هنر اثر بخشی فعالیت ها را در عرصه خانواده و مسائل اجتماعی دو چندان می کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، «محمدعلی طالبی» در نشست خبری تشریح برنامه‌ های همایش گرافیک و کاریکاتور آب و تراب و نمایش خیابانی چتر زندگی اظهار داشت: پرداختن به موضوعات اجتماعی بدون استفاده از زبان هنر ناقص است.
وی با بیان اینکه زبان هنر فضای اجتماع را لطیف تر می کند، ادامه داد: هنر در استان یزد در مقاطعی سرآمد بوده و امروز شکوفایی این استعدادها در عرصه هنر از وظایف مسئولان است.
معاون سیاسی،‌ امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با اشاره به اینکه استان یزد در همه عرصه ها درخشندگی خوبی داشته و مردم یزد در هر عرصه ای سرآمد بوده اند، اضافه کرد: استان یزد دارای استعدادهای بالقوه ای به ویژه در عرصه های هنری است و برگزاری چنین همایش ها و جشنواره هایی به شکوفایی استعداد ها نیز کمک شایانی خواهد کرد.
وی با بیان اینکه پیگیری و اجرای چنین اقداماتی فرصت موثری برای استان فراهم خواهد کرد، افزود: این همایش ها کمک می کند تا استعدادها ارتقا پیدا کند و رقابت بین هنرمندان نیز برای تولید آثار فاخر هنری بیشتر شود.
طالبی عنوان کرد: دستگاه های مسئول باید با پیگیری و برگزاری برنامه های ارزشمند که به نوعی نگاه متفاوتی به رفع مشکلات و آسیب ها دارد و از سویی به رشد و بالندگی هنر و ارزش های آن کمک می کند، نسبت به معرفی ظرفیت‌ هنرمندان استان اقدام کنند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد  هم در این نشست با اشاره به اهمیت موضوع تحکیم بنیان خانواده و پیشگیری از بروز آسیب ها و توجه جدی به موضوع ازدواج برای نسل جوان عنوان کرد: بر آن شدیم تا قضایا را برای نسل امروز و جوانان اجتماع با زبان فرهنگ و هنر در قالب گرافیک و کاریکاتور روشن کنیم.
وی با تاکید بر اینکه بهره مندی از دیدگاه ها و اثرگذاری بحث فرهنگ و هنر می تواند از این منظر در زمینه تحکیم خانواده موثر باشد، افزود: دو پوستر از این برنامه ها رونمایی می شود و این برامه ها در شهریور ماه برای مدت سه روز اجرایی خواهد شد.
«مسعود شریعتی» تصریح کرد: بخش گرافیک این همایش گستره ملی دارد و از ظرفیت تمام هنرمندان در کشور استفاده خواهد شد تا برای تحکیم خانواده و بالا بردن فرهنگ ازدواج و تولید آثار فرهنگی از آنها بهره مند شویم.
وی همچنین از انتشار کتاب آثار این همایش خبر داد و اظهار داشت: آثار ارائه شده منتخبین در جشنواره استان تبدل به کتاب می شود و برخی موارد هم در سایر نقاط کشور در قالب نمایشگاهی هنری نمایش داده خواهد شد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد موضوعات برگزاری این همایش و جشنواره را بر اساس محور خانواده دانست و عنوان کرد: نقش مشورت در خانواده قبل و بعد از ازدواج، حمایت از عزت و کرامت همسری، نقش مادری و همسران، نقش پدری و اقتصادی مردان، توانمندسازی افراد خانواده، آسیب های اجتماعی و عوامل تزلزل خانواده و طلاق و ... از جمله موضوعات مورد توجه است.
وی مهلت ارسال آثار را تا ۱۵ شهریور اعلام کرد و افزود: انتخاب آثار تا ۲۰ شهریور انجام می‌شود و نمایش آثار نیز از ۲۵ شهریور آغاز خواهد شد.