شناسه : 98495238


رئيس جمهور در جلسه هيات دولت، پس از انتصاب استاندار جديد يزد، وي را به تقویت الفت مذهبی و رعایت حقوق زرتشتی‌ها به عنوان اصیل‌ترین ایرانی‌ها سفارش كرد.

به گزارش روابط عمومي استانداري يزد به نقل از  پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، هيات دولت در جلسه روز يكشنبه 7 آبان ماه 96 ، به محمود زمانی قمي كه توسط وزير كشور به عنوان استاندار يزد پيشنهاد شده بود راي اعتماد داد.
رییس جمهور، با تبریک مسئولیت استانداران و فرصت خدمتی که در اختیار آنان برای خدمت به مردم قرار گرفته است، آنان را به رعایت اعتدال، تلاش بر حفظ وحدت مردم، رعایت حقوق اقوام و مذاهب، زنان و جوانان توصیه کرد و انان را به ارتباط با ائمه جمعه، شخصیت‌های سیاسی، مذهبی و جریان‌های مختلف توصیه نمود.
رئيس جمهور، استاندار جديد یزد را به تقویت الفت مذهبی و رعایت حقوق زرتشتی‌ها که از اصیل‌ترین ایرانی‌های قدیمی و باستانی هستند و دین آنان در قانون اساسی به عنوان دین رسمی پذیرفته شده است، سفارش کرد و اظهار داشت که همواره یکی از افتخارات اسلام روابط مسالمت‌آمیز با مردم دیگر و احترام به آنان بوده است.
دکتر روحانی استان‌های يزد، اصفهان و مازندران را از لحاظ گردشگری دارای اهمیت ویژه دانست و استانداران این استان‌ها را به توسعه صنعت گردشگری سفارش نمود.
رئيس جمهور، تلاش برای آبادانی کشور و فرصت خدمت به مردم را از توفیقات الهی دانست و تأکید کرد که استانداران ضمن شکرگزاری، براي بهره گیری از این فرصت نيز تلاش کنند.