در ديداری دوجانبه؛


« ادواردو لوپز بوسکتس» سفير اسپانيا با «علي زيني وند» معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار يزد ديدار و زمينه هاي مشترك همكاري مورد هم انديشي قرار گرفت.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، معاون هماهنگي اموراقتصادي و توسعه منابع استاندار يزد در مركز خدمات سرمايه گذاري استان  با سفير و رايزن بازرگاني اسپانيا  در ايران ديدار و گفت و گو كرد.
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار يزد در اين ديدار گفت:استان يزد يكي از مناطق داراي ظرفيت بالا در كشور است و بخش عمده اي از توليدات ايران با بيش از 3 هزار واحد توليدي فعال در اين استان صورت مي گيرد.
«علي زيني وند» با اشاره به توليد 800 كالاي متنوع در يزد افزود:50 درصد از سنگ آهن ،17 درصد فولاد،بيش از 50 درصد كاشي و سراميك و 27 درصد از نساجي كشور در يزد توليد و عرضه مي شود.
وي خاطرنشان كرد:ظرفيت بالاي توليد انرژي خورشيدي ،يكي از قطب هاي مهم پزشكي و سلامت ايران،جاذبه هاي گردشگري بي نظير در دنيا از ديگر نقاط قوت اين استان است.
معاون استاندار يزد اظهار داشت:كوير منحصر به فرد و بافت تاريخي كم نظير در دنيا كه در حال حاظر زندگي نيز در آن جريان دارد و  توسط سازمان جهاني يونسكو به ثبت رسيده است ،نشانگر تمدن و پيشينه فرهنگي و تاريخي يزد مي باشد.
زيني وند بيان كرد:بستر و شاخص هاي سرمايه گذاري از جمله زيرساخت هاي ريلي،بزرگ راه هاي ارتباطي،فرودگاه و شرايط حمايت و تسهيل سرمايه گذاري نيز در اين منطقه جريان دارد.
وي افزود:اقليم يزد به بخش هاي جنوبي اسپانيا شباهت دارد و اين كشور براي ما در مبادلات تجاري داراي اهميت و تاكنون روابط مشترك خوبي را در عرصه هاي اقتصادي شاهد بوده ايم كه نيازمند رونق بيشتر و توسعه مي باشد.
نماينده استان يزد در اين ديدار يادآور شد:در زمينه ماشين آلات صنعتي،تبادل نيروي انساني و دانشگاهي،كشاورزي دانش بنيان،مديريت منابع آب،توليد انرژي به ويژه انرژي هاي پاك،گردشگري و سلامت، كاشي و سراميك و ساير فعاليت هاي اقتصادي در دو كشور زمينه هاي خوبي براي همكاري وجود دارد.
معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار يزد به فعاليت هاي مشترك يزد و اسپانيا تا كنون اشاره كرد و گفت:نمايندگان ما روابط و زمينه هاي كاري مناسبي را ايجاد كرده اند و آمادگي و ظرفيت هاي شاخصي براي توسعه ارتباطات و گسترش همكاري ها به ويژه در زمينه اقتصادي وجود دارد.
*خبرنگار:فاطمه شريفي
*عكاس:رضا زارع
 


آدرس کوتاه :