شناسه : 95069397
استاندار یزد:


استاندار یزد در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی با اشاره به ثبت جهانی بافت تاریخی یزد در یونسکو و پیش بینی افزایش ورود گردشگران به استان، بیان کرد: لازم است برای همخوانی وضعیت راه‌های ارتباطی با نیازهای استان، سند جامع 10 ساله‌ای تدوین شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، «سید محمد میرمحمدی» استاندار یزد در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصادی مقاومتی با تأکید بر لزوم رعایت قانون در مسائل بانکی و برخورد با بدهکاران بانکی، تصریح کرد: نباید به‌گونه‌ای القا شود که قوه قضائیه در برخورد با جرائم مالی با تبعیض برخورد می‌کند، باید مدافع قانون و حق مردم باشیم.
وی با اشاره به لزوم تسریع در پیشبرد برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در استان گفت: ضرورت دارد بانک‌ها و بخش خصوصی همکاری بیشتر داشته باشند که راه‌کار آن نیز افزایش اعتماد متقابل است.
میرمحمدی همچنین با اشاره وضعیت راه‌های ارتباطی استان و ثبت جهانی بافت تاریخی یزد گفت: خوشبختانه هم‌اکنون در وضعیت مناسبی قرار داریم اما نیاز است با تدوین سند جامع 10 ساله در استان، پروژه‌های جدید با همخوانی نیازهای اجتماعی امروز به سرانجام برسد.
استاندار یزد همچنین خواستار نظارت جدی‌تر بر مراحل صدور بارنامه‌های حمل‌ونقل شد و خواستار حذف هزینه‌های غیرمجاز از بارنامه‌های کمیسیون های صدور بارنامه شد.
بر اساس این گزارش؛ ادامه هفتمين جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي به ارائه پروژه‌های پيشنهادي چهار دستگاه اجرايي در سال جاری گذشت و اعضا موارد ذیل را بررسی کردند.
- 11 پروژه پيشنهادي پارك علم و فناوري به ميزان 55 ميليارد تومان و اشتغال‌زایی 420 نفر
- 10 پروژه پيشنهادي خانه صنعت، معدن و تجارت به ميزان 990 ميليون تومان و اشتغال‌زایی 1120 نفر
- 11 پروژه‌های اداره كل امور اقتصادي و دارايي استان ازجمله جذب 65 ميليون دلار سرمایه‌گذاری خارجي
- 10 پروژه اداره كل راهداري و حمل‌ونقل جاده‌ای ازجمله نوسازي 1000 دستگاه ناوگان حمل‌ونقل بار (و ارجاع به شوراي حمل‌ونقل استان براي تصويب نهايي)