شناسه : 98203039
استاندار يزد در ديدار با فرمانده سپاه الغدير استان:


استاندار يزد گفت: سپاهيان و بسيجيان سرفراز استان نيز همواره كوشيده اند تا با تيزبيني و حفظ آرامش و آينده نگري در عرصه حاضر باشند و همين امر موجب تقويت عشق و علاقه مردم و افزايش محبوبيت اين نيروها در ميان مردم شده و همواره بايد مراقبت كنيم كه اين سرمايه تقويت شود و آنرا از آسيبهايي كه ميتواند آنرا تضعيف نمايد به دور داريم.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، " سيد محمد ميرمحمدي" صبح دوشنبه اول آبانماه 1396 با حضور در سپاه الغدير يزد با سردار جميري فرمانده سپاه الغدير استان يزد ديدار و گفت و گو نمود.
استاندار يزد در اين ديدار، اعتماد موجود در سطح كشور به نيروهاي بسيج و سپاه يزد را سرمايه اي ارزشمند براي اين عزيزان دانست و خاطر نشان نمود: اين سطح از اعتماد ناشي از پايبندي اين عزيزان به ارزشهاي ديني و اعتقادي و خوشنامي مردمان يزد در طول تاريخ در ارتباط با برخورداري از روحيه مذهبي و تعهد نسبت به ارزشهاي انساني و اخلاقيست كه بايد از اين منظر خدا را سپاسگزار باشيم كه چنين نيروهاي متعهدي در مجموعه سپاه و بسيج و ديگر سازمانها و نهادهاي استان مشغول به انجام وظيفه هستند.
" ميرمحمدي" تصريح كرد: در اوايل مديريت اينجانب در استان، به نظر مي رسيد كه برخي موارد اختلافي بر فضاي استان حاكم شده كه موجب آسيب به همه اركان و نيروهاي خدوم استان ميشد بنابراين همه تلاش خود را بر رفع اختلافات و گسترش همدلي ها و همكاري ها معطوف نموديم .
وي افزود: خوشبختانه اكنون در استان يزد فضاي همدلي و هم افزايي مناسبي حاكم است وخوشحاليم كه ارزشمندترين نيروهاي استان كه همانا بسيجيان و سپاهيان سرفراز ما هستند، در ايجاد اين فضا نقش اساسي داشته و مديران و دولتمردان را ياري و همراهي مي نمايند.
رييس شوراي تامين استان آنگاه با اشاره به نقش آفريني نيروهاي بسيج و سپاه در دفاع از آرمانها و ارزشهاي نظام و اسلام خاطر نشان نمود: روحيه بسيجيان و سپاهيان استان در دفاع از اسلام و كشور، ناشي از عشق به مكتب حسيني و الگو گرفتن از قيام حضرت اباعبدالله(ع) است و شخصا احساس ميكنم كه مردمان دارالعباده در چنين فضايي كه سرشار از معنويات و جلوه هاي زيباي دين مداري، اخلاق، همزيستي مسالمت آميز و سلامت اجتماعي بوده  رشد نموده و به بالندگي رسيده اند و قطع به يقين نيروهاي بسيج و سپاه استان نيز از اين فضاي ارزشمند بهره برده و در جهت تقويت آن تلاش مي نمايند.
وي افزود: وظيفه همه ماست كه اين فضاي معنوي و اخلاقي كه ريشه در هويت مردمان اين ديار دارد را از آسيب به دور داريم و البته طبيعي است كه در هر كجا و در مواجهه با اقشار مختلف، بايد به شيوه مناسب و مقتضي آن عمل نماييم تا حرمتها همواره حفظ شود و ارتقاء يابد چرا كه رواج برخي بي احترامي ها در فضاي استان به هيچ عنوان قابل قبول و پسنديده نيست.
" ميرمحمدي" آنگاه به نقش ارزنده و محوري مردم در همكاري و همياري با همه مسئولين نظام و كشور در هر رده و جايگاه اشاره كرد و خاطر نشان نمود: سپاهيان و بسيجيان سرفراز استان نيز همواره كوشيده اند تا با تيزبيني و حفظ آرامش و آينده نگري در عرصه حاضر باشند و همين امر موجب تقويت عشق و علاقه مردم و افزايش محبوبيت اين نيروها در ميان مردم شده كه سرمايه اي بسيار ارزشمند و بي بديل براي آنهاست و همواره بايد مراقبت كنيم كه اين سرمايه تقويت شود و آنرا از آسيبهايي كه ميتواند آنرا تضعيف نمايد به دور داريم.
استاندار يزد خاطر نشان نمود: اقشار مختلف مردم نيز هم بايد نسبت به ماموريتهاي سپاه پاسداران و هم نسبت به توطئه هاي استكبار و دشمنان كشور و نظام آگاه باشند تا با همياري و همراهي، استكبار جهاني را نااميد نموده و در اين مسير با فرزندان و برادران خود در سپاه و بسيج همراه شوند.
عالي ترين مقام اجرايي استان تصريح كرد: خوشبختانه امروز جوانان ما با روحيه اي بالا داوطلب هستند تا در پاسداري از مرزهاي كشور و دفاع از اسلام به صفوف استوار مدافعين اسلام بپيوندند و اين امر دليل ديگري بر محبوبيت روزافزون نيروهاي مدافع اسلام و نظام و صلابت و پايداري آنهاست.
وي خاطر نشان نمود: بايد در عمل شعار ارزشمند " كل ارض كربلا و كل يوم عاشورا" را به منصه ظهور برسانيم و آنرا تبيين كنيم چرا كه اسلام، يك مكتب جهان شمول است و همه بايد در عمل به آموزه هاي آن، جهاني بيانديشيم و آنرا به مرزهاي جغرافياي خاص محدود نسازيم و اين كامل ترين دين آسماني را به همه بشريت عرضه داريم و طبيعي است كه دستيابي به اين هدف مهم، نيازمند ايثار و جانفشاني و تحمل رنج ها و مرارت ها و عشق و ايمان است.
" ميرمحمدي" با بيان اين نكته كه " امروز دشمان ما نيز در مواجهه با ايران اسلامي دچار سردرگمي و آشفتگي شده اند" ابراز نمود: خوشبختانه تدبير و صلابت و هوشمندي فرماندهان سپاه پاسداران به صورتيست كه روز به روز شاهد پيشروي و استحكام مواضع سپاه اسلام در منطقه هستيم و اين امر هم ناشي از حمايتها و پشتيباني هاي مردمي و هم ناشي از هدايتهاي رهبر معظم انقلاب و پايمردي سپاهيان عزيز و مدافعين اسلام است.
استاندار يزد در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به فضاي سياسي حاكم بر كشور و فعاليت احزاب و جناح هاي مختلف خاطر نشان نمود: طرح مباحث سياسي در جاي خود مناسب است و ما نيز ميكوشيم تا در اين مسير فرايند سازي موثري انجام دهيم و البته بديهي است كه در ارتباط با مسائل سياسي، هم مجريان و نيروهاي دولتي و هم نيروهاي نظامي، بايد خود را فراتر از اين فضا دانسته و به مسئوليتهاي خود عمل كنند و همواره محور همه فعاليتها را حفظ وحدت و يكپارچگي بدانند.
وي افزود: طبيعي است كه در چنين فضايي جريانات مختلف سياسي هم بايد به گونه اي عمل كنند كه برايند اقدام آنها وحدت آفرين و به سود كشور باشد و به تخريب  منجر نشود.
رييس شوراي تامين استان تصريح كرد: همه بايد بكوشيم تا خط و مشي كمك و همياري نسبت به همديگر را در استان يزد نهادينه كنيم و اميدوارم كه اين مهم با همكاري نيروهاي بسيج و سپاه و مجموعه دولت در استان، روز به روز تقويت و پررنگ تر شود.
استاندار يزد در ادامه، ضمن ارائه پيشنهاد برگزاري نشست مشترك فرماندهان سپاه استان با احزاب سياسي فعال در استان يزد، اين امر را موجب تقويت روند همدلي و تسهيل در توسعه و پيشرفت استان و رواج وحدت و يكپارچگي در جامعه دانست.
ميرمحمدي در پايان دستيابي ايران به جايگاه يك قدرت منطقه اي را ناشي از تلاشها و مجاهدتهاي همه اقشار به ويژه نيروهاي نظامي، انتظامي و امنيتي و اطلاعاتي كشور ذكر كرد و ضمن ابراز اميدواري براي رسيدن كشور به جايگاه يك قدرت جهاني، خطاب به فرماندهان سپاه الغدير استان  خاطر نشان نمود: قطع به يقين در طي اين مسير نقش بسيجيان و سپاهيان اسلام، نقشي ارزنده و بي بديل است و من صميمانه به خاطر همه مجاهدتها و تلاشهاي شما در عرصه هاي مختلف فرهنگي، نظامي، اجتماعي، فني و مهندسي و اقتصادي سپاسگزارم و خوشحالم كه سپاه در هر عرصه اي كه واردشده منشاء خير و اثر بوده و اين يكي ديگر از جلوه هاي ارزشمند انقلاب اسلامي است كه در قامت سپاه پاسداران متجلي شده است.
گفتني است در اين ديدار سردار جميري فرمانده سپاه الغدير استان ضمن خير مقدم به استاندار يزد ، سپاه و بسيج را ناشي از تفكر ارزشمند حضرت امام خميني(ره) دانست و خاطر نشان نمود: اميدواريم بتوانيم همواره در سطح استان يزد، آرامش موجود را تقويت كنيم و اين امر قطعا با همكاري و هماهنگي همه نيروها و دستگاه ها امكان پذير است.
وي افزود: استان يزد ظرفيتهاي فراواني دارد  و بسياري از رويدادهاي مناسب كشوراز اين استان ناشي مي شود .
فرمانده سپاه الغدير استان تاكيد كرد: حفظ آرامش در استان نياز اصلي مردم است و اين مهم بايد تداوم يابد .
وي در ادامه از استقبال پرشور جوانان استان جهت اعزام به منظور مقابله با توطئه هاي استكبار و عوامل آنها و دفاع از حرمهاي مقدس خبر داد و آنرا ناشي از روحيه ديانت و ارزشمداري مردمان استان يزد دانست.
" جميري" در پايان آمادگي سپاه و بسيج براي نقش آفريني در عرصه هاي فرهنگي و اجتماعي را خاطر نشان نمود و افزود: اجراي گشتهاي محلات در سراسر استان يكي از برنامه هاي ماست كه در حال اجراست.