مديرکل مديريت بحران استانداری:


مديرکل مديريت بحران استانداری یزد در نشست دستگاه های عضو شبکه اضطرار از بروزرسانی فرکانس اين شبکه تا پايان شهريور ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، "هادي هادي نسب" در اين نشست که با حضور مسئولان شبکه اضطرار استان در سالن مديريت بحران استانداری برگزار شد، ضمن ارزيابي وضعيت فعاليت دستگاه ها و فرمانداري ها در اجرا و استفاده از شبکه بي سيم اضطرار، ارتباط بي سيم را در زمان وقوع حوادث غيرمترقبه، ضروري و اجتناب ناپذير دانست و بر آمادگي دستگاه هاي امدادي استان براي استفاده از اين شبکه تاکيد کرد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری با اشاره به راه اندازي مرکز عمليات اضطراري اداره کل مديريت بحران استان، ‌گفت: هم اکنون اداره کل مديريت بحران استانداري به صورت ٢٤ ساعته آماده پاسخگويي به تمامي دستگاه هاي امدادي ستادي استان است و با فعاليت اين شبکه، بخشي از مشکلات ارتباطی بين دستگاه هاي امدادي مرتفع گرديده است.
وي هدف از برگزاري اين جلسه را ارائه راهکارهاي کمي و کيفي و دريافت گزارش درخصوص وضعيت اين شبکه در دستگاه هاي امدادي و شهرستان هاي استان عنوان کرد و ادامه داد: اين شبکه با هدف مديريت ارتباطات و سهولت و تعامل سازمان‌هاي مسئول در زمان وقوع بحران راه اندازي گرديده است و مي بايست تمام سعي خود را براي تقويت و گسترش اين شبکه انجام دهيم تا در زمان بحران از بسياري از پيش آمدها که به علت عدم ارتباط موثر رخ مي دهد، جلوگيري نماييم.
‌هادی نسب با تاکيد بر لزوم برگزاري مانورها در کسب آمادگي و تقويت هماهنگي بين دستگاهي، اظهار داشت: مهمترين عامل در اجراي صحيح مانورها ارتباط سريع براي مديريت صحنه است که اين شبکه مي تواند در اين زمينه راهگشا باشد.
مدیرکل مدیریت بحران استان افزود: در صورتي که بحراني رخ دهد پيش بيني مي شود بسياري از شبکه هاي مخابراتي به علت استفاده انبوه مشترکين جهت کسب اطلاع از وضعيت اقوام و دوستانشان مختل گردد که همين امر موجب ايجاد مشکل در ارتباط گيري و کاهش ارائه خدمات به مردم خواهد شد که اين شبکه در گام اول مي تواند در ارائه اين خدمات موثر باشد.
وي داشتن ارتباط سريع و مطمئن را يکي از اصول فرماندهي ميدان در حوادث دانست و از دستگاه هاي عضو شبکه اضطرار خواست تا در اين زمينه آمادگي لازم راکسب نمايند.
هادي نسب ادامه داد: بر اساس مباني اسلامي نجات جان هر انسان از اهميت ويژه اي برخوردار است و بايد به گونه اي برنامه ريزي شود که در زمان وقوع بحران، در کمترين زمان و با حداقل چالش بتوانيم به ياري و نجات جان مصدومان بپردازيم.
مديرکل مديريت بحران استانداری در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: اين اداره کل هر روزه در سه سطح با دستگاه هاي امدادي و ستادي ، ارتباط برقرار مي کند که در اين ارتباط با فرمانداري ها و دستگاههاي امدادي ستادي، آخرين وضعيت روزانه استان کسب و بررسي شده و گزارش آن در ارتباط روزانه که با مرکز حوادث و اطلاعات سازمان مديريت بحران کشور برقرار مي شود، ارسال مي گردد.
گفتنی است در اين نشست راهکارهاي ارتقای سطح کيفي و کمي اين شبکه مورد بحث و بررسي قرار گرفت و مقرر شد در برنامه زمان بندي و با همکاري دستگاه ها،‌ اين شبکه تا پايان شهريور ماه سال جاری بروزرساني شود.
 


آدرس کوتاه :