شناسه : 92957768


استاندار یزد گفت: لازم است شرایط در همه عرصه ها بر قاچاقچیان تنگ شود تا بتوانیم قاچاق را به‌تدریج حذف نماییم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، نشست کمیسیون امور هماهنگی تعزیرات حکومتی استان با حضور استاندار یزد در سالن زنده‌یاد حمیدیا برگزار شد.
«سید محمد میرمحمدی» در این جلسه گفت: لازم است برای مواجه‌شدن با قاچاق روش‌های کم‌هزینه را موردتوجه قرار دهیم به‌گونه‌ای هزینه دولت به دنبال قاچاق بالا نرود؛ به‌طور مثال اگر گوشت قاچاق و غیربهداشتی کشف شد بلافاصله امحا شود چراکه نباید بعد از کشف، محموله وارد سردخانه و منجر به هزینه‌های بیشتری برای دولت شود.
وی بابیان اینکه در برخی موارد نیاز است تا پیشنهاد‌های قانونی خود را به مجلس اعلام کنیم، افزود: در بحث قاچاق و نگهداری لازم است نگاه‌ها تغییر کند تا دولت زیر بار و فشار قاچاق و قاچاقچیان قرار نگیرد.
عالی‌ترین مقام اجرایی استان در خصوص هماهنگی ادارات در موضوعات مرتبط با تعزیرات گفت: درصورتی‌که بعضا ناهماهنگی هایی در بین ادارات و در موضوع تعزیرات وجود دارد به استانداری اعلام شود تا ضمن تذکر به مدیر مربوطه مشکل برطرف شود.
استاندار یزد با اشاره به اینکه در ماه رمضان خریدوفروش کالا رونق بیشتری می‌گیرد، تأکید کرد: نباید وضعیت حمل و نگهداری و قیمت کالا به صورتی باشد که مردم آسیب ببینند.
میرمحمدی در پایان سخنانش اظهار داشت: از نیروهای امنیتی و انتظامی استان که کارهای مطلوب و قابل‌تحسینی در راستای مبارزه با قاچاق انجام داده اند تشکر می‌شود.