شناسه : 90469383
سرپرست اداره كل روابط عمومی استانداری یزد تأکید كرد:


سرپرست اداره كل روابط عمومی استانداری یزد در نشست شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان گفت: روابط عمومی‌ها باید به رسانه‌ها جوابگو باشند و تعامل و همراهی خود با رسانه‌ها را افزایش دهند.

به گزارش اداره روابط عمومی استانداری یزد، نشست شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان با حضور مدیران و کارشناسان روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی در تالار اندیشه استانداری برگزار شد.
«داود پاک‌طینت» با اشاره به سه نوع ارتباطِ تقابلي، تعاملي و تفاهمي كه می‌تواند بين روابط عمومی‌ها و رسانه وجود داشته باشد؛ گفت: انتظار داريم روابط عمومی‌ها زمینه‌های تعامل با رسانه‌ها را ايجاد كنند و در مسير رسيدن به ارتباطي تفاهم محور بين روابط عمومي و رسانه‌ها گام بردارند.
وي با ابراز تأسف از اينكه در برخي موارد ارتباط روابط عمومی‌ها و رسانه‌ها حالت تقابلي به خود می‌گیرد گفت: مسئولان روابط عمومی‌ها بايد باکار علمي تلاش كنند تا زمینه‌های كاهش موارد تقابلي را فراهم نمايند و به سمت تعامل بين خود و رسانه‌ها و حتي تفاهم نيز حركت كنند.
دبير شوراي هماهنگي روابط عمومی‌ها با اشاره به‌دشواری هاي نوشتن يك نقد منصفانه گفت: خبرنگار عزیزترین داشتۀ خود، يعني وقتِ خود را براي نقد عملكرد يك سازمان صرف می‌کند تا نقاط تاريك حرکت‌هایی كه سازمان انجام می‌دهد را براي افكار عمومي روشن نمايد و دور از انصاف است كه ما با برخوردهای تقابلي خود، قدر اين وقت گذاري خبرنگار راندانیم.
وي ضمن برشمردن خصوصيات يك نقد منصفانه و تفكيك آن از تمسخر، توهين و نشر اكاذيب گفت: خبرنگار نقاد درواقع كارشناس افتخاري يك سازمان است كه بدون هيچ چشم‌داشتی ابعاد مختلف فعالیت‌های يك سازمان را براي مردم روشن می‌کنند پس شايسته است روابط عمومی‌ها، رسانه‌‌ها را به‌عنوان همکار خود تلقی کند و زمینه‌های تعامل با آنان را فراهم نمايند.
پاک‌طینت در بخش ديگري از سخنان خود ضمن گلايه از تعداد معدودي از افراد كه درروند اجراي سند راهبردي روابط عمومی‌ها اختلال ايجاد کرده‌اند؛ گفت: در جلسه‌ای كه به‌زودی ويژه سند راهبردي روابط عمومی‌ها برگزار می‌گردد روند فعالیت‌های انجام‌شده و چگونگي ادامه فعاليت سند، براي روابط عمومی‌ها تشريح می‌گردد.
وی همچنين بر برگزاري انتخابات هیئت‌رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی‌ها تأکید كرد و افزود: طبق آیین‌نامه، فراخوان انتخابات اعلام می‌شود و هر دستگاه اجرایی حق يك رأی دارد و مديران و كارشناسان روابط عمومی ادارات نيز حق داوطلب شدن دارند.
پاک‌طینت هفته ارتباطات و روابط عمومی را يادآور شد و افزود: برنامه‌های اين هفته و پوستر مشترك به روابط عمومي ادارات ارسال می‌گردد.
سرپرست اداره كل روابط عمومي استانداري يزد در خصوص امکان ثبت مستندات روابط عمومی‌ها در مركز اسناد و كتابخانه ملي استان گفت: اسناد و گزارش‌های عملکردی سازمان‌های خود را به مدیریت اسناد و کتابخانه ملی استان ارسال کنید تا برای همیشه ثبت شود و امکان این را داشته باشید تا هرلحظه بر بستر اینترنت این گزارش‌ها را مرور کنید.
گفتنی است در بخش اول این نشست دوره آموزشی عکاسی به‌صورت عملي با تدریس «محمدهادی آخوندی» برگزار شد.