با هدف توان افزايی بانوان در زمينه كارآفرينی؛


مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد از استقبال چشمگير بانوان و اجراي موفق طرح ملي "مسير كسب و كار من" در استان خبر داد و هدف از اين طرح را توان افزايي بانوان مستعد و جوياي كسب و كار دانست.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، دوره آموزشی" مسیر کسب و کار من " با هدف توان افزایی بانوان جویای فرصت های کسب و کار با سياست گذاري  معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و  اهتمام بنیاد توسعه کارآفرینی  زنان و جوانان ويژه سراسر كشور تدوين و اجراي آن در استان يزد نيز آغاز شد.
مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد گفت: طرح مسير كسب و كار من تاکنون در نیمی از استان های کشور برگزار شده است که در يزد نيز با نظارت و برنامه ريزي دفتر  امور بانوان و خانواده استانداری و مشارکت اداره كل ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامي در تاريخ 17 الي  19 مهرماه، در مجتمع فرهنگی امام علی برگزار شد.
« فاطمه دانش يزدي » افزود: مدرس اين دوره آموزشي با تسهیلگری انگیزه های کارآفرینی، ایده یابی، بوم مدل کسب و کار و ارزش پیشنهادی برای فراگیران به تشریح جنبه هاي مختلف كارآفريني پرداخت.
دانش يزدي خاطرنشان كرد: مدیرعامل استارت آپ اتوبار نيز  با حضور در اين كارگاه تجربیات و ابتکارهای خود را در حوزه کسب وکاردراختیار شرکت کنندگان قرار داد و به سوالات افراد در زمينه هاي مختلف پاسخ گفت.
وي اظهار داشت:در روز دوم اين دوره آموزشي به مصاحبه و مشاوره از فراگيران پرداخته شد و بانوان براي روز سوم كارگاه مورد ارزیابی قرار گرفتند و سپس سرفصل آموزشي ايده هاي نوين كارآفريني جهان ارائه و كتابچه ايده اي نوين كارآفريني در اختيار فراگيران قرار گرفت.
مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد هدف از این سرفصل آموزشي را آشنایی فراگیران با کسب و کارهای جهان و ایده پردازي نسبت به یک محتوا دانست كه در دو نوبت ارائه شد.
گفتني است دوره آموزشي "مسير كسب و كار من" با حضور 80 نفر در روز نخست آغاز و  56 نفر نيز در روز دوم به صورت انفرادی خدمات مشاوره و مصاحبه دريافت كردند و در نهایت 36 نفر برای کارگاه تکمیلی منتخب و مورد گزينش قرار گرفتند.  
همچنین با توجه به اینکه اکوسیستم کارآفرینی استان در حال آمادگی برای برگزاری رویداد استارت آپ ویکند فرهنگی- اجتماعی در ماه آینده است بر اين مبنا پیش رویدایی با هدف آشنایی فراگیران با استارت آپ و استارت آپ ویکند برگزار شد.
*خبرنگار:فاطمه شریفی
 
آدرس کوتاه :