معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار با اعلام فراخوان انتخاب مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری برای اولین بار در استانداری یزد، گفت: امیدواریم با این فراخوان که با نظر و تایید استاندار ‌یزد صورت گرفت؛ به ایجاد فرصت‌ برابر مبتنی بر شایسته سالاری که مرتبط با یکی از محورهای حکمرانی خوب است نزدیک شویم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، "اکرم فداکار" معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار یزد روز شنبه 29 تیر ماه با اعلام فراخوان انتخاب مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری از سوی این معاونت، گفت: فرم‌های مخصوصی برای واجدین شرایط طراحی گردیده است که براساس آن مشخصات عمومی، اختصاصی و دیدگاه‌های تخصصی داوطلب توسط ‌خوداظهاری جمع‌آوری می‌گردد.
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار با عنوان اینکه مشخصات داوطلبین در مرحله اول توسط معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری براساس اولویت‌ها و امتیاز‌های در نظر گرفته شده بررسی می‌گردد، افزود: افراد منتخب در مرحله دوم به صورت حضوری مورد مصاحبه قرار گرفته و در نهایت با جمع‌بندی‌های صورت گرفته فرد منتخب به عنوان مدیرکل دفتر شهری و شوراها منصوب می‌شود.
فداکار با اشاره به اولین تجربه استانداری یزد در انتخاب مدیران کل دولت با شیوه مذکور و محدودیت‌های قانونی دولت نسبت به دامنه مشمولین این انتخاب، تصریح کرد: با توجه به عدم تجربه کافی و اطلاعات اولیه از جامعه هدف، بنا بر سیاست‌های وزارت کشور اولویت با کارکنان مجموعه استانداری، فرمانداری‌ها و واحدهای تابعه یا کارمندانی که دارای سوابق مدیریتی مرتبط در دیگر دستگاه‌های دولتی استان هستند، ‌می باشد.
وی با اشاره به مجموعه موضوعات مدنظر در مصاحبه‌ها، گفت: با توجه به ویژگی مدیریتی پست، در کنار توان تخصصی افراد، برخی استعدادهای ویژه مدیریتی هم مدنظر قرار می گیرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار ادامه داد: داوطلبان در فرم‌ها به ما اجازه بررسی و صحت‌سنجی اطلاعات را داده و در صورتی که عدم صداقت در هر مرحله‌ ای مشخص گردد از فرآیند انتخاب حذف می‌گردند.
فداکار با ابراز امیدواری به کسب تجربه مناسب در انتخاب مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری، افزود: در انتخاب پست‌های مدیریتی همیشه دغدغه بهترین انتصاب وجود دارد و امیدواریم با این شیوه، ‌فرآیند انتخاب مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری تبدیل به یک الگوی خوب برای دیگر پست ها و همچنین سایر دستگاه های اجرایی گردد.
وی با اشاره به شرایط مطرح شده در فراخوان، تصریح کرد: به دلیل عدم شناخت از جامعه هدف، در ابتدا تلاش کردیم شرایط محدود نباشد ولی بعضی موارد همچون شرایط جسمانی و گواهینامه‌های مهارتی را هم درخواست کرده‌ایم که می‌تواند در تصمیم گیری ها تاثیرگذار باشد.
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار همچنین اعلام کرد در صورت وجود شرایط برابر وعادلانه میان منتخبین، اولویت با جوانان شایسته است.
فداکار با تصریح تلاش معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری در جهت ارسال این فراخوان از طریق نامه به همه دستگاه‌ها و ذینفعان، گفت: امیدواریم با کمک اهالی مطبوعات و رسانه ‌های استان در امر اطلاع رسانی عمومی، این فراخوان به ‌اطلاع همه افراد مشمول برسد.
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار در پایان سخنان خود با ابراز امیدواری از حضور شایستگان در جایگاه‌های واقعی، خاطرنشان کرد: ایجاد فرصت برابر موجب افزایش امید و اعتماد مردم می شود و مدیران مجموعه استانداری را در انتخاب مدیری لایق و توانمند کمک می کند.
 
★‌خبرنگار: ‌بهنام خواجه امینیان★
★‌عکس: ‌رضا زارع★آدرس کوتاه :