استاندار يزد:


با حضور «سيدمحمد ميرمحمدي» استاندار يزد و «سيدحميد كلانتري» معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي پروژۀ سالن ورزشي مجتمع آموزشي حضرت امام حسن مجتبي(ع) يزد با مساحتي بالغ بر 1800 مترمربع و اعتبار بیست میلیارد ریال افتتاح شد.

به گزارش دفتر استاندار و روابط عمومي استانداري يزد، عصر پنج‌شنبه 30 دي  ماه مراسم تجليل از مديران، معاونان و معلمان مجتمع آموزشي حضرت امام حسن مجتبي(ع) و افتتاح سالن ورزشي اين مجتمع با حضور استاندار يزد، معاون امور تعاون وزيرتعاون، كار و رفاه اجتماعي، معاون هماهنگي امورعمراني استاندار، نماينده مردم يزد و اشكذر در مجلس شوراي اسلامي، مديركل دفتر استاندار و روابط عمومي استانداري، فرماندار يزد، مدیرکل آموزش و پرورش و جمعي از مديران و مسئولان استان در سالن اجتماعات مجتمع آموزشي حضرت امام حسن مجتبي (ع) يزد برگزار شد .
استاندار يزد در اين مراسم ضمن تسليت فقدان حضرت آيت الله هاشمي رفسنجاني رئيس فقيد مجمع تشخيص مصلحت نظام، گفت: يكي از اقدامات بسيار خوبي كه در جوانان براي خدمت به مردم ايجاد انگيزه مي كند، تجليل و تكريم از بزرگان است.
«سيدمحمد ميرمحمدي» ادامه داد: در اين گونه مراسم هاي تجليل، شاخصهاي تكريم نيز مشخص مي شود و جوانان خود را آماده مي كنند تا اين ويژگي و شاخصها را در خود ايجاد و تقويت كنند.
وي با اشاره به مراسم تجليل از معلمان، مديران و معاونان مجتمع آموزشي حضرت امام حسن مجتبي(ع) افزود: فرهنگيان و معلمان سرمايه هاي بزرگ جامعه محسوب مي شوند و نقش ارزنده و ارزشمندي در ايجاد سرمايه هاي جديد ايفا مي كنند.
ميرمحمدي تصريح كرد: مجتمع آموزشي حضرت امام حسن مجتبي(ع) يزد الگويي از كار مشاركتي و همكاري فرهنگيان است و فرهنگيان استان پرچمداران مشاركت اجتماعي هستند.
عالي ترين مقام اجرايي استان گفت: در بسياري از موارد فرهنگيان استان توانسته اند بدون كمك نهادهاي دولتي و با تكيه بر مشاركت و همكاري جمعي دستاوردهاي خوبي به وجود آورند كه فعاليتهاي اين مجتمع آموزشي و تربيتي كه يك تعاوني نيز محسوب مي شود از آن جمله است.
وي ادامه داد: اين تعاوني فرهنگي با 4600 نفر سهامدار يكي از الگوهاي موفق استان است كه هم نقش آموزشي، تربيتي و ترويج فرهنگ را به خوبي ايفا كرده و هم در حوزه اقتصادي دستاوردهاي خوبي داشته است.
ميرمحمدي در بخش ديگري از سخنان خود بيان كرد: بحث افتتاح سالن ورزشي نيز يكي از ابعاد تكميلي مجتمع آموزشي حضرت امام حسن مجتبي(ع) است زيرا ورزش يكي از فعاليتهاي ضروري براي افراد جامعه می باشد و اگر بخواهيم افسردگي در جامعه برطرف شود و شاهد جامعه اي سالم، شاداب و پُرنشاط باشيم نياز به جسمي سالم در كنار روح و رواني سالم داريم.
استاندار يزد افزود: نوجوانان و جوانان ما هرچه داراي جسم و رواني سالم تر باشند، شاداب تر خواهند بود و خلاقيت ذهني و نوآوري در آنها افزايش مي يابد.
ميرمحمدي در پايان سخنان خود خاطرنشان كرد: افتخار من فرهنگيان عزيز هستند و من خود را دانش آموز آنها و در برابر معلمان مديون مي دانم، دست آنها را مي بوسم و در همه حال دعاگوي فرهنگيان هستم.
در ادامه اين مراسم از معلمان، مديران و معاونان مجتمع آموزشي حضرت امام حسن مجتبي(ع) يزد با اهداي لوح تقدير و هدايايي تجليل شد.
همچنین در اين نشست با ساماندهي برنامه اي به نام «طرح معين» چكي به مبلغ يك ميليارد ريال به منظور تهيه كالابرگ براي دانش آموزان مدارس دولتي ناحيه يك و دو يزد با كمك افراد خيّر تعاوني حضرت امام حسن مجتبي(ع) به مديركل آموزش وپرورش استان اهدا گرديد.
گفتنی است سالن ورزشي مجتمع آموزشي حضرت امام حسن مجتبي(ع) يزد در دو طبقه، با مساحتي بالغ بر1800مترمربع و اعتبار بیست ميليارد ريال افتتاح و هم‌زمان با اين افتتاح، عمليات ساختماني پروژه 288 واحدي مسكن فرهنگيان يزد آغاز شد.
 


آدرس کوتاه :