استاندار یزد:


استاندار یزد بابیان اینکه فضای مجازی گویای فضای حقیقی ما است؛ اظهار داشت: هر آنچه در فضای حقیقی می‌بینیم در فضای مجازی نیز هست و همان‌گونه که ظاهر جامعه نشان از باطن همه دست‌اندرکاران جامعه در حوزه‌های مختلف دارد، فضای مجازی نیز منعکس‌کننده همین فضای حقیقی است.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، آیین اجلاس استانی نماز با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد، استاندار یزد، امامان ‌جمعه شهرستان‌ها و جمعی از مدیران استان روز سه‌شنبه 14 آذرماه 96 در شهرستان بافق برگزار شد.
«محمود زمانی قمی» در این مراسم با تبریک به مناسبت میلاد نبی اکرم (ص) همچنین رئیس مذهب شیعه اظهار داشت: آسیب‌هایی که فضای مجازی از خود به‌جای گذاشته و می‌گذارد نشان می‌دهد که فضای مجازی در کشور ما چندان مطلوب نیست و بسیاری از کشورها نوع استفاده متفاوتی با ما دارند.
وی با تأکید بر لزوم توجه به خودکنترلی در فضای مجازی بیان داشت: از طرفی باید به جوانانمان و جامعه قدرت و حق انتخاب بدهیم چون فضای مجازی لاجرم وجود دارد و توسعه نیز پیدا می‌کند ازاین‌رو ناچاریم این واقعیت را پیرامون خود ببینیم و باور کنیم.
استاندار یزد بابیان اینکه فضای مجازی گویای فضای حقیقی ما است؛ اضافه کرد: هر آنچه در فضای حقیقی می‌بینیم در فضای مجازی نیز هست و همان‌گونه که ظاهر جامعه نشان از باطن همه دست‌اندرکاران جامعه در حوزه‌های مختلف دارد، فضای مجازی نیز منعکس‌کننده همین فضای حقیقی است.
وی با اشاره به اینکه اگر در فضای مجازی با آبروی افراد به‌راحتی بازی می‌شود، می‌توان رگه‌هایی از این اقدام را در فضای حقیقی هم دید عنوان کرد: جامعه‌ای که از اخلاق فاصله بگیرد فضای مجازی آن جامعه نیز از طریق فنّاوری تلاش می‌کند تا از اخلاق فاصله بگیرد اما جامعه بااخلاق نیز فضای مجازی اخلاقی دارد.
زمانی قمی با تأکید بر اینکه انسان از اتومبیل معیوب برای تردد و مسافرت استفاده نمی‌کند؛ تصریح کرد: اگر ناهنجاری در جامعه می‌بینیم باید به‌اندازه اتومبیل معیوب روی آن حساس باشیم و هشدار این مهم باید از سوی اصحاب فرهنگ و رسانه، مسئولان، مدیران و بزرگان صورت گیرد و روی آن نیز حساسیت ویژه وجود داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه توجه به نماز و اقامه آن بسیاری از ناهنجاری‌ها را از سطح جامعه پاک می‌کند؛ عنوان کرد: اقامه نماز با نمازخواندن بسیار متفاوت است و از جمهوری اسلامی و ارکان نظام و مسئولان انتظار می‌رود اقامه نماز کنند.. اقامه نماز اما در یک جامعه بااخلاق زودتر شکل می‌گیرد.
استاندار یزد با تقدیر از برگزاری اجلاس استانی نماز با رویکرد فضای مجازی افزود: حکومت‌ها اقدامات مشترک زیادی دارند اما اخلاق وجه متمایز جمهوری اسلامی ایران است، لذا امیدوارم همه مدیران و دستگاه‌ها به اقامه نماز توجه ویژه و درخورشان نماز داشته باشند تا جامعه حقیقی و مجازی ما را به سمت صلاح و رستگاری سوق دهد.
 


آدرس کوتاه :