معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد:


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در نشست سازمان‌های مردم‌نهاد مدیریت بحران استان یزد اظهار داشت: يزد یکی از استان‌های برتر کشور درزمینه فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد ازلحاظ کمی و کیفی است که ریشه در تمدن یزد و یزدی‌ها دارد.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، نشست سازمان‌های مردم‌نهاد مدیریت بحران استان یزد با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و جمعی از مدیران و کارشناسان این حوزه برگزار شد.
«محمدعلی طالبی» در این نشست اظهار داشت: متأسفانه مدیریت بحران در کشور ما به‌طورجدی موردتوجه قرار نگرفته است و نتیجه آن نیز این بود که در بحران‌های بزرگی که رخ داد ناکارآمدی برخی ساختارها مشاهده شد و عدم هماهنگی لازم برای مدیریت بحران نمود داشت.
وی بابیان اینکه در بحران کرمانشاه نقش گروه‌های مردمی بیش از هر چیز دیگر نمایان بود؛ ادامه داد: گروه‌های مردمی به‌خوبی در ساماندهی اوضاع و جمع‌آوری کمک‌های مردمی و جلب مشارکت مردم برآمدند و این نشان‌دهنده اعتمادی است که مردم نسبت به گروه‌ها و شخصیت‌های تأثیرگذار دارند که این نکته نشان می‌دهد کارگروه سازمان‌های مردم‌نهاد مدیریت بحران بیش از گذشته می‌توانند در کانون توجه باشند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با اشاره به مشارکت مردم در این زمینه افزود: امروز خیلی راحت‌تر می‌توانیم برای تقویت سازمان‌های مردم‌نهاد اقدام کنیم و زمینه‌های لازم را برای مشارکت آن‌ها در مواردی که می‌تواند منشأ اثر باشد فراهم آوریم.
وی بابیان اینکه همه سازمان‌های دولتی که به‌نوعی با سازمان‌های مردم‌نهاد مرتبط هستند باید بستر مطلوب‌تری را برای فعالیت سمن‌ها این حوزه فراهم کنند؛ اضافه کرد: یزد یکی از استان‌های برتر درزمینه فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد ازلحاظ کمی و کیفی است که ریشه در تمدن یزد و یزدی‌ها دارد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد تأکید کرد که از دیرباز و استان یزد امور مرتبط با مسائل اجتماعی و فرهنگی را مردم در اختیار داشته و پیش می‌بردند.
طالبی بابیان اینکه امروز نیز بسیاری از کارها با حضور مردم در استان انجام می‌شود؛ عنوان کرد: مدیریت بحران هم ازجمله مواردی است که اگر شرایط و زمینه‌های لازم را برای آن‌ها فراهم کنیم می‌توانند در این زمینه نقش‌آفرینی خوبی داشته باشند.
 


آدرس کوتاه :