مديركل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مطرح کرد:


مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد در نشست هم‌انديشی در رابطه با طرح فقر زدايی و كاهش محروميت از خانواده‌های نيازمند استان، گفت: ‌اجرای این طرح می‌تواند در کاهش آسیب های اجتماعی موثر باشد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، جلسة هم‌انديشي در خصوص طرح فقر زدايي و كاهش محروميت از خانواده‌هاي نيازمند استان با حضور «فخرالسادات خامسی هامانه» در دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري يزد برگزار شد.
مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري در این نشست هدف اين طرح كه قرار است شهر يزد به طور پايلوت آن را اجرا كند را كاهش فقر و رفع محروميت خانوارها و تأمين نيازهاي آنان با كمک معتمدين و خيريه محله‌ها بيان كرد.
خامسي هامانه از ديگر اهداف اين طرح را جلوگيري از سو استفاده برخي به عنوان نيازمند و اخذ كمک ها از مؤسسه‌ها دانست و افزود: به اين منظور در نظر است نرم‌افزار جامع متمركز طراحي شود.
به گفته وي در نرم‌افزار جامع حمايتي، اطلاعات افرادي درج خواهد شد كه از نظر قوانين نمي‌توانند در پوشش كميته امداد حضرت امام خميني(ره) باشند اما واقعا نيازمند هستند.
مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداری ادامه داد: يكي از مباحثي كه استانداري و دستگاه‌هايي مانند بهزيستي و كميته امداد حضرت امام خميني(ره) با آن درگير هستند مشكلات اقتصادي مردم است كه بعضا وقت زيادي از دستگاه‌هاي اجرايي گرفته و مزاحمت‌هايي نيز براي دستگاه‌ها به وجود آورده است.
خامسی هامانه گفت: فقر زدايي و كاهش محروميت در بهبود آسيب‌هاي اجتماعي مؤثر است و این طرح‌ در خصوص ساماندهي مراجعان اقتصادي و دوري از موازي‌كاري دستگاه‌ها اجرا می شود.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: شناسايي محرومان، ميزان و نوع نياز و محروميت آنها در هر محله، شناسايي اشخاص خير و توانمند محله، توجيه اشخاص خير و توانمند نسبت به هدف انجمن و دريافت مشكلات افراد محله از فعاليت‌هايي است كه در نظر است در اين طرح انجام شود.
گفتني است در اين ‌نشست اعضا‌ی‌ حاضر در جلسه در مورد راهكارهاي فقر زدايي و كاهش محروميت نيازمندان استان تبادل نظر كردند.
 


آدرس کوتاه :