معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد:


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: قصه‌، بازتاب روح مشترك فرهنگ‌ها و تمدن‌ها است چراكه قصه بیشترین اشتراک را در بين فرهنگ‌ها دارد و این به دلیل روح لطیف کودکان و نوجوانان دنیا است که به دنبال دوستی و نه افتراق و نزاع هستند.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، نشست هماهنگی برگزاری جشنواره منطقه‌ای قصه‌گویی در یزد در محل استانداری یزد برگزار شد.
«محمدعلی طالبی» گفت: باید با برنامه‌ریزی مناسب تلاش کنیم میزبان خوبی برای برگزاری جشنواره منطقه‌ای قصه‌گویی در یزد داشته باشیم و لازم است همه دستگاه‌ها و تشکل‌ها همکاری لازم را با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان داشته باشند.
وی با اشاره به ثبت جهانی یزد گفت: ثبت جهانی یزد کار ارزشمندی است که موجب می‌شود ظرفیت‌های جدید در استان شناخته شود. از سوی دیگر به پشتوانه ثبت جهانی می‌توانیم برنامه‌ها را بهتر در سطح کشور و بین‌المللی پیگیری کنیم.
طالبی بابیان اینکه ثبت جهانی یزد تعظیم جهان در برابر داشته‌های یزد است، گفت: مسئولان استان موظف به شناساندن هویت و جایگاه فرهنگی یزد هستند و یکی از مهم‌ترین اقداماتی که می‌توان در این زمینه انجام داد برگزاری جشنواره‌های ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی است.
وی گفت: برگزاری این‌گونه جشنواره‌ها یکی از راه‌های معرفی توانمندی‌های استان یزد است ازاین‌رو ضرورت دارد تلاش کنیم تا انتقال فرهنگ و معرفی ظرفیت‌های استان به میهن و جهان به نحو شایسته صورت پذیرد.
طالبی با اشاره به اهمیت جشنواره قصه‌گویی افزود: جشنواره قصه‌گویی جایگاه خاصی دارد چراکه قصه در عین سادگی بار معنایی بالایی دارد و باید در نظر بگیریم قصه‌گویی می‌تواند انتقال‌دهنده داشته‌های تمدنی ما باشد.
وی گفت: قصه‌، بازتاب روح مشترك فرهنگ‌ها و تمدن‌هاست چراكه قصه بیشترین اشتراک را در بين فرهنگ‌ها دارد و این به دلیل روح لطیف کودکان و نوجوانان دنیا است که به دنبال دوستی و نه افتراق و نزاع هستند.
وی بیان کرد: بسیاری از قصه‌ها در جهان شباهت‌ها و مشترکاتی دارند و این موضوع به ارزش‌های انسانی مشترک برمی‌گردد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: قصه باعث تلطیف فضا و ترویج روح انسانی می‌شود و برای همه سنین لازم است چراکه سبک زندگی مناسب را می‌توان به‌وسیله قصه‌گویی ترویج کرد بنابراین باید قصه را فراتر از سنین کودکی پیگیری کنیم.
 


آدرس کوتاه :