مدیرکل دفتر بانوان و استانداری یزد مطرح کرد:


مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد گفت: لازم است برنامه جامع سلامت زنان در پنج سال آینده در استان یزد تدوین شود تا شاخص‌های سلامت بانوان ارتقا یابد.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، نشست گروه کاری سلامت زنان با حضور مدیرکل دفتر بانوان استانداری، مشاوران امور بانوان در فرمانداری‌ها و معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد در محل استانداری یزد برگزار شد.
«رقیه کرمانیان» در این جلسه گفت: افسردگی در کشور به‌ویژه در گروه زنان آمار بالایی دارد و این نشان می‌دهد که نیاز است در جامعه بیشتر باهم حرف بزنیم و افراد جامعه مهارت گوش دادن را بدانند.
وی افزود: لازم است اعضای خانواده در کنار هم باشند و هر فردی مسئولیت خود را انجام دهد و این نوعی از تحقق عدالت جنسیتی است، بنابراین برای تهیه سند سلامت می‌بایست کل شهرستان یزد و کل خانواده دیده شود.
کرمانیان بابیان اینکه سواد سلامت در بین مردم کم است، تأکید کرد: تغذیه با شیر مادر طی دو سال اول زندگی یکی از مسائل مهمی است که از بیماری زنان و کودک در آینده پیشگیری می‌کند ولی بسیار کمرنگ به آن پرداخته‌شده است.
وی بابیان اینکه مهارت‌های ارتباطی نیز در خانواده ضعیف است، افزود: مهارت‌های ارتباطی زن و شوهر، والدین و فرزندان و حتی همکاران و شهروندان ضعیف است و نیاز به آموزش جدی دیده می‌شود.
وی گفت: تمام شهرستان‌های استان از طریق مشاوران فرماندار در امور بانوان باید در کارگروه سلامت زنان فعال باشند و نظرات خود را جهت تدوین سند سلامت بانوان استان مطرح کنند.
 


آدرس کوتاه :