استاندار یزد تاکید کرد:


استاندار یزد در حاشیه نشست هم‌اندیشی مدیران ادارات مجموعه جهاد کشاورزی استان گفت: باید با توجه ویژه‌ به ذخایر استراتژیک بخش کشاورزی استان، در تامین این اقلام نگرانی نداشته باشیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، " محمدعلی طالبی" در گفتگو با صدا و سیمای مرکز یزد در رابطه با نشست هم‌اندیشی مدیران ادارات مجموعه سازمان جهاد کشاورزی استان که روز پنج شنبه 10 مرداد ۹۸ در سالن کنفرانس این سازمان برگزار شد گفت : این جلسه در راستای ارزیابی عملکرد و بررسی گزارش‌های دستگاه‌های دولتی استان برگزار شد.
استاندار یزد تصریح کرد: در این نشست که بعنوان اولین جلسه با دستگاه‌های زیر مجموعه وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، طی آن گزارش و برنامه‌های بخش‌های مختلف این سازمان اعلام شد.
"طالبی" همچنین با اشاره به وجود نقدها و نظراتی که در جلسه مطرح شد اعلام کرد: مطمئناً این نظرات باعث تقویت برنامه‌ها خواهد شد.
وی همچنین این نکات را مبتنی بر بهره مندی هر چه بهتر از منابع آب و خاک استان اعلام کرد و گفت: تقویت بخش‌های دارای ضعف در استان مثل حوزه گوشت و صنایع مرتبط می‌تواند به بازدهی بیشتر حوزه دامپروری کمک کند.
استاندار یزد با تاکید مجدد بر دقت و مراقبت در واگذاری‌ها عنوان کرد: واگذاری‌ها باید به سرانجام برسد و در صورت لزوم در بحث واگذاری ها تغییر رویه انجام گردد تا سرمایه‌گذاران  با استفاده از حمایت‌های لازم در بحث زمین و تسهیلات تحولی در استان بوجود آورند.
"طالبی" همچنین با ابراز امیدواری بر تدوام این جلسات که بصورت مستقیم با مدیران دستگاه های مختلف برگزار میشود اظهار کرد: باید روند برنامه ها را به سمتی برد که نقایص و اشکلات به حداقل برسد و شاهد عملکرد بهتری در دستگاه ها باشیم.
استاندار یزد با تاکید بر لزوم بهره‎وری بیشتر از منابع آب استان در بخش کشاورزی تصریح کرد: ملزم هستیم تا بخشی از مصرف آب کشاورزی استان را کاهش داده و همچنین از طرفی باید فضای سبز و زیر بنای موجود در این بخش را حفظ و سطح تولیدات کشاورزی را ارتقاء دهیم.
وی همچنین با بیان لزوم رونق بخشیدن به تولیدات کم آب‌خواه در استان گفت:  باید به ذخائر استراتژیک کشاورزی استان توجه ویژه‌ ای بشود تا در تامین این اقلام  در استان نگرانی نداشته باشیم.

★خبرنگار: بهنام خواجه امینیان★
★عکس: رضا زارع★


آدرس کوتاه :