شناسه : 98432748


مانور امداد و نجات حوادث جاده ای با هدف ارتقاء سطح آمادگی دستگاه ها و رفع مشکلات پیش بینی نشده در حوادث برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت بحران "هادي هادي نسب" در خصوص برگزاري مانور امداد و نجات حوادث جاده ای با اشاره به هماهنگی انجام شده بين دستگاهي گفت:  موضوع این مانور، خروج مینی بوس حامل دانش آموزان از جاده بود که در صحنه 8 نفر مصدوم و 3 نفر فوتی طراحی شده بود.
مدیرکل مدیریت بحران افزود: راس ساعت 9 و 27 دقيقه صبح روز پنج شنبه 4 آبان، از طریق تماس تلفنی با مرکز پلیس، خروج خودرو مینی بوس از محور اصلی جاده و واژگونی آن گزارش شد.
وی ادامه داد: دستگاه های امدادی با اعلام نیروی انتظامی در حداقل زمان در محل حاضر و با هماهنگی فرمانده میدان، نسبت به امدادرسانی اقدام كردند.
مدیرکل مدیریت بحران هدف از برگزاری اینگونه مانورها را تمرین و ارتقاء سطح آمادگی دستگاه ها و رفع مشکلات پیش بینی نشده در حین مانور دانست و افزود: کمبودهایی در زمینه تجهیزات در دستگاه های امدادی وجود دارد که سعی در رفع این کمبودها داریم.
گفتني است در پایان مانور، جلسه ارزیابی با حضور هلال احمر، آتش نشانی، نیروی انتظامی، اورژانس، راهداری، پلیس راه، فرمانداری به عنوان دستگاههاي همكار برگزار شد و نماینده دستگاه ها نظرات و پیشنهادات خود را ارائه نمودند.