شناسه : 94005297
مدیرکل مدیریت بحران استان یزد:


مدیرکل مدیریت بحران استان یزد از برگزاری مانور شناسایی و مقابله با حریق با مشارکت اداره کل حفاظت محیط زیست استان، منابع طبیعی ، فرمانداری ، جوامع محلی و سازمان‌های مردم‌نهاد در تیر ماه خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد؛ «هادی هادی نسب» در جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی این مانور، گفت: با توجه به اینکه هرساله بخش وسیعی از جنگل‌ها و مراتع کشور طعمه حریق شده و این سرمایه ملی بر اثر آتش‌سوزی نابود می‌شود به همین دلیل پیشگیری و شناسایی نقاط بحرانی آتش‌سوزی و اطفاء به‌موقع حریق جزو اولویت‌های عملیاتی مدیریت بحران قرار دارد.
وی افزود: بر همین اساس در راستای تامین تجهیزات، جلب مشارکت و تعامل با جوامع بومی و محلی و همکاری با دستگاه‌های مسئول در جهت اطفاء سریع و به‌موقع آتش‌سوزی‌ها و کاهش خسارات ناشی از آن، مانور مقابله با حریق برگزار می‌شود.
هادی نسب هدف از اجرای این مانور را افزایش توان و ایجاد آمادگی نیروهای اجرایی و همچنین افزایش تعامل و همکاری دستگاه‌های مرتبط ذکر کرد و گفت:اداره کل مدیریت بحران استان به عنوان مسئول برگزاری این مانور، عملیات اجرایی و تشکیل ستاد اطفای حریق و استفاده از ظرفیت‌های انسانی و تجهیزات موجود را هدایت خواهد کرد.