شناسه : 98743099


«سید محمد میرمحمدی» در مراسم تکریم و معارفه استاندار یزد که با حضور وزیر کشور و جمعی از مسئولان وزارت کشور و استان برگزار شد؛ آخرین سخنرانی خود را ایراد کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد؛ متن کامل سخنان «سید محمد میرمحمدی» بدین شرح است:

الف: تقدير و تشكر
1-ابتدا لازم مي دانم از همراهي و همكاري و بزرگواري و لطف و محبت مردم شريف، متدين و مهمان نواز استان بويژه جوانان عزيز كه در مناسبت هاي مختلف ملي، مذهبي، انقلاب اسلامي و بخصوص استقبال شايسته از رياست محترم جمهوري در سفر به استان يزد تقدير و تشكر ويژه داشته باشم.
2-از لطف و محبت حضرت آيت اله ناصري نماينده محترم ولي فقيه و امام جمعه يزد و حضرت آيت اله وافي نماينده محترم مردم استان در مجلس خبرگان رهبري و ائمه محترم جمعه و جماعات در استان و طلاب ارجمند سپاسگزاري مي نمايم.
3-از نمايندگان محترم و گرانقدر فعلي و قبلي مردم شريف استان در مجلس شوراي اسلامي و استانداران قبلي استان تشكر مي¬كنم.
4-از خانواده معزز شهدا، جانبازان فداكار و ايثارگران و آزادگان سرافراز ممنون و سپاسگزارم و شفاي عاجل جانبازان عزيز را از خداي منان مسئلت دارم.
5-از اعضاي محترم شوراي تامين استان و كليه نيروهاي نظامي، انتظامي، بسيج، راهنمايي و رانندگي و سربازان گمنام امام زمان و مسئولان و قضات محترم دادگستري تقدير و تشكر دارم.
6-صميمانه از فرهنگيان، دانشگاهيان، نويسندگان، هنرمندان ، فرهيختگان، شعرا، پژوهشگران، فناوران و ايده پردازان و ورزشكاران سپاسگزاري مي كنم.
7-از پزشكان و اطباي بزرگوار، كادر پزشكي و پرستاري و خدماتي مراكز درماني و بهداشتي از صميم قلب سپاسگزاري دارم.
8-از صنعتگران، كارآفرينان،اتاق بازرگاني، خانه صنعت و معدن، انجمن مديران صنايع و خانه معدن ، اصناف و بازاريان ، كارگران و كشاورزان و دامداران ممنون و متشكرم.
9-از احزاب، سازمانهاي مردم نهاد، اصحاب رسانه و مطبوعات، خبرگزاريها و بويژه عزيزان صدا و سيماي مركز يزد سپاسگزارم.
10-از هيات هاي عزاداري، مداحان، روساي هيات ها و معتمدين محلات و برگزار كنندگان و بانيان مراسم ديني و مذهبي، كانون فرهنگي و هنري مساجد، خيرين و واقفين تقدير و تشكر مي¬نمايم.
11-از پيشكسوتان ، بازنشستگان، مسئولان و مديران و فرمانداران قبلي و همكاراني كه جابجا شده اند بخصوص از آقايان دكتر بابائي، دكتر رضايي ، دكتردشتي و دكتر ترحمي ، معاونين سابق استانداري كه مدتي در خدمتشان بودم تشكر مي كنم.
12-از همه عزيزاني كه بمناسبت هاي مختلف با پيام هاي محبت آميز خود اظهار لطف نمودند و بنده در بسياري موارد توفيق پاسخ به پيام آنها را نداشتم عذرخواهي و تشكر مي كنم.
13-از همكاريهاي صميمانه و مجدانه معاونان، مشاوران، فرمانداران، مديران، شهرداران، بخشداران، دهياران، راهداران و امدادگران و همكارانم در همه سطوح سپاسگزارم.
14-از مديران و مسئولان و همكاران كليه دستگاههاي دولتي و نهادهاي عمومي و دست اندركاران بخشهاي تعاوني و خصوصي سپاسگزاري مي نمايم.
15-و تشكر ويژه دارم از همسر بزرگوار و فهيمم و فرزندان عزيزم كه با  لطف و بردباري بنده را ياري نمودند تا با آرامش خاطر در خدمتگزاري به مردم شريف استان اداي وظيفه نمايم.
ب- فرصت را مغتنم شمرده، ياد و خاطره حضرات آيات و حجج اسلام شهيد صدوقي، روح اله خاتمي، حاج شيخ غلامرضا فقيه خراساني،‌حاج سيدجواد حيدري، حاج آقا مدرسي، حاج آقا علومي، حاج شيخ محمدعلي صدوقي، حاج آقا ابوترابي، حاج آقا برهان و عزيزانمان سليماني، صالحي،‌ خاني ،‌سادات اخوي و علما، صلحا و فضلاي گذشته اين ديار و همچنين مرحوم دكتر مجيبيان را گرامي داشته و به روح بلندشان درود مي فرستيم.
ج- نمونه هايي از عملكردها:
در كتاب ارمغان 2 كه در اختيار ائمه محترم جمعه و جماعات ، رسانه ها و مديران واحدها و سايرين قرار گرفته است گزارش  عملكرد ها بطور مجمل آمده است و در اين جا فقط به چند مورد آن اشاره مي گردد:
1-خط دوم انتقال آب : در شورايعالي آب مصوب، در قوانين بودجه سنواتي منظور گرديده و پيمانكاران فعال و 45 كيلومتر مسير لوله گذاري گرديده و معاون هماهنگي امور عمراني بعنوان مسئول پيگيري كتباً معرفي گرديده و نامه وزير محترم نيرو براي فاينانس 1104 ميليون يورو به جناب آقاي دكتر نوبخت براي تصويب شوراي اقتصاد ارسال شده كه با زمان انتخابات رياست جمهوري و سپس انتخاب و راي اعتماد وزرا مواجه و دچار وقفه شده است.
2-  95 درصد روستاهاي بالاي 20 خانوار استان از آب آشاميدني سالم بهره مي باشند.
3-در اجراي طرح مديريت مصرف آب در بخش كشاوزي 20 ميليون متر مكعب در سال صرفه جويي بعمل آمده است.
4-در شهرستانهاي اردكان، ميبد، بافق و مهريز توسط بخش خصوصي طرح بهره گيري از پساب در دولت تدبير و امور اجرايي شده است.
5-توليد برق در دولت تدبير و اميد به بيش از دو برابر افزايش يافته و از 5256 ميليون كيلووات ساعت به 11276 ميليون كيلووات ساعت رسيده است.
6-مجوز توليد 610 مگاوات انرژي خورشيدي صادر و چند واحد ده مگاواتي آن در امسال به بهره برداري خواهد رسيد.
7-در حوزه مخابرات ظرفيت پهناي باند ورودي استان 8 برابر افزايش يافته و پهناي باند واگذار شده 14 برابر قبل شده است.
8-در حوزه گازرساني ، گاز مصرفي استان در دولت تدبير و اميد از 3937 ميليون مترمكعب به 6231 ميليون مترمكعب در پايان سال 95 رسيده است.
9-تعداد روستاهاي برخوردار از نعمت گاز قبل از دولت تدبير و اميد 149 روستا بوده ولي در دولت تدبير و اميد170 روستا گازدار شده و گازرساني و شبكه گذاري شهرستانهاي بافق، بهاباد و همچنين ندوشن و نير انجام شده است.
10-بزرگراهها بطول 170 كيلومتر و راههاي روستايي آسفالته بطول 312 كيلومتر احداث گرديده است.
11-خط دوم راه آهن بطول 240 كيلومتر با پيشرفت فيزيكي 80 درصد رو به پايان مي باشد.
12-جويشگر بومي پارسي جو كه از دست آوردهاي مهم دانشگاه يزد مي باشد در دولت تدبير و اميد به بهره برداري رسيده كه مي تواند جايگزين گوگل شود.
13-منطقه ويژه علم و فناوري ايجاد و راه اندازي شده است.
14-صدرنشيني دانش آموزان يزد در كنكور سراسري براي بيست و چهارمين سال پياپي رقم خورده است.
15-در كشاورزي افزايش 50 درصدي توسعه سيستم هاي آبياري نوين نسبت به 24 سال گذشته صورت گرفته است.
16-بافت تاريخي و ارزشمند يزد در دولت تدبير و اميد به ثبت جهاني رسيده است.
17-نقشه راه توسعه فرهنگي استان تدوين و عمليات اجرايي آن براساس محله محوري و همياري و مساعدت فرهيختگان و معتمدين محل و سازمانهاي مردم نهاد شروع شده است.

د- چند نكته

1-ثبت جهاني يزد براي استان مهمترين فرصت و تنرل خوشنامي يزديها بزرگترين تهديد براي استان به شمار مي رود.
2-تلخ ترين انتقادات درست و بجا براي من در طول خدمت از عسل شيرين تر بوده است و بدليل اعتقاد به اين امر عليرغم بعضي انتقادات نادرست و دون پايه در اين چهار سال حتي يك خبرنگار و دست اندركاران سايت هاي خبري و مجازي از ناحيه استانداري، احضار و مورد پيگرد قرار نگرفته است.
3-انجام مسئوليت با رويكرد حفظ حرمت و كرامت انساني، قانون مداري، توسعه نيروي انساني، تلاش در حد وسع و اعتقاد به نظارت الهي و تحصيل آرامش وجدان صورت گرفته است.
4-براي حاكميت اخلاق و اخلاص و توسعه فرهنگ گذشت و بردباري و اخوت و برادري و انديشه ورزي سعي و تلاش زيادي بعمل آمده است.
5-توجه خاص به امنيت، آرامش، اعتماد عمومي و جلب همدلي و همراهي مردم و فروزش عشق و اميد در جامعه مبذول گرديده كه يكي از نتايج آن مشاركت 94 درصدي مردم عزيز استان در انتخابات رئيس جمهوري است.
6-توانمندي و ناتواني: هر كس در زمينه هايي توانمند و در زمينه هايي ناتوان است بنده هم از اين قاعده مستثني نيستم خدا را شاكرم كه در رعايت قوانين و مقررات، پاك دستي و صداقت، وظيفه شناسي، مردم داري ، عدم اعمال تبعيض و داشتن دقت نظر و مراقبت بر امور به بنده توانايي بخشيده است ولي در رفيق بازي، بده بستان، دور زدن قوانين و مقررات، خوش خدمتي براي اشخاص خاص و اينگونه مسائل بنده را ناتوان قرار داده است.
7-نكته آخر:
علاقمند بودم شاهد افتتاح كتابخانه مركزي يزد كه مشكل 20 ساله آن برطرف و عمليات تكميلي آن آغاز گرديد و نيز بهره برداري از دو بانده شدن جاده بافق باشم كه عليرغم تلاشها و پيگيري‌ها ميسر نگرديد و اميدوارم به همت همكاران بزرگوارم و سرعت عمل در كار، بهره‌برداري از اين دو مورد نيز هرچه  زودتر محقق گردد.