مديركل دفتر سياسي استانداري يزد:


مديركل دفتر سياسي، انتخابات و تقسيمات كشوري استانداري يزد در جمع نمايندگان مجلس دانش‌آموزی استان بر ايجاد روحيه مسئولیت‌پذیری و مشاركت در نوجوانان تأکید و گفت: مجلس دانش‌آموزی كانون گفت‌وگوی بين نسلي در مسير توسعه كشور است.

به گزارش روابط عمومي استانداري يزد؛ جلسه هم‌اندیشی و پرسش و پاسخ نمايندگان مجلس دانش‌آموزی استان يزد با حضور نماينده مردم شريف يزد و اشكذر در مجلس شوراي اسلامي، مديركل سياسي، انتخابات و تقسيمات كشوري استانداري و جمعي از مسئولان استان برگزار شد.
«عباس حيدري» در این نشست بيان كرد: معناي انتخابات بر خواسته از حضور اقشار مختلف مردم براي مشاركت در بزرگ‌ترین تصمیم‌گیری‌های ملي است و در قانون اساسي ابعاد مختلف اين حضور پیش‌بینی‌شده است.
وی افزود: مجلس دانش‌آموزی نمونه‌ای از اهميت اين حضور است و زمینه‌ای است تا نوجوانان ما بتوانند به تمرين جامعه‌پذیری، مشاركت اجتماعي، كارگروهي و ايجاد سازمان‌های كارآفرين و پويا براي رقم زدن آینده‌ای بهتر بپردازند.
وي خاطرنشان كرد: توانسته‌ایم بيش از دو دهه در موضوع كنكور رتبه اول و صدرنشینی كشور را به دست آوريم اما ضروری است دانش آموزان از نگاه تک‌بعدی فراتر رفته تا بتوانيم در كشور براي تحقق گفتمان بين نسلي و مشاركت اجتماعي دانش آموزان نيز الگو باشيم.
مديركل سياسي و انتخابات استانداري اظهار داشت: لازمه ارتقاي دانش و بينش سياسي ارتباط و تعامل با ساير تشکل‌های اجتماعي، سياسي و بهره‌مندی از تجربه‌های موجود در اين عرصه است و مجلس دانش‌آموزی بايد اين موضوع را نيز موردتوجه بيشتري قرار دهد.
حیدری در پايان گفت: مجلس دانش‌آموزی مكان تجلي و رويش مشاركت نسل پويا و پرانرژی جامعه است و اين جايگاه مدني می‌تواند مبناي نقش‌آفرینی دانش‌آموزی در مسائل روز كشور، حركت به سمت ساماندهي اجتماعي و زمينه پويايي فرزندان ايران اسلامي براي تمرين آینده‌نگری باشد.
 


آدرس کوتاه :