شناسه : 96396354
استاندار یزد:


استاندار یزد گفت: خوشبختانه در طول ۲ سال گذشته در استان یزد، در راستای تولید انرژی خورشیدی و بهره گیری از این ثروت خدادادی، مجوز احداث نیروگاه های انرژی خورشیدی با ظرفیت ۶۱۰ مگاوات صادر و زمین در اختیار آنها نهاده شده که در همین مدت برای ۴۵۰ مگاوات انرژی خورشیدی پروانه بهره برداری صادر شده و هم اکنون نیز ۳ واحد ۱۰ مگاواتی در دست اجراست که تا چندماه آینده به بهره برداری می رسد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، صبح دوشنبه ۲۰ شهریورماه ۱۳۹۶ در اتاق بازرگاني استان و به ریاست استاندار یزد برگزار شد.
سید محمد میرمحمدی در این نشست پس از استماع گزارشهای ارائه شده و طرح موضوعات مرتبط توسط اعضاء ، بر لزوم ایجاد روند تسهیل امر پیگیری و ارتباط بخش تولید و صنایع با ادارات و سازمانهای دولتی استان تاکید کرد و آنگاه با اشاره به بحث لزوم تامین منابع مالی جهت انجام فعالیت بخش خصوصی در استان، بخشی از رفع این مشکل را در برقراری ارتباط با سیستم بانکی و اخذ تسهیلات و بخش دیگری از آنرا در ایجاد صندوقهای حمایتی از سرمایه گذاران دانست.
استاندار یزد سپس به طرح موضوع مالیات تعاونیها و لزوم اخذ مجوز از اصناف اشاره کرد و گفت: مواد قانونی اخیر بر اخذ مجوز از اصناف توسط تعاونیها تصریح دارد و بنابراین ملاک امر، قانون است و همگان باید به قانون پایبند باشند.
میرمحمدی سپس با اشاره به طرح مشکل اتحادیه تعاونی دامداران و ایستگاه های جمع آوری شیر در ارتباط با تعرفه بهای برق مصرفی و پرداخت مالیات خاطر نشان نمود: در خصوص تعرفه برق مصرفی، وزارت نیرو بر مبنای حکم دادگاه صالحه در حال اخذ بهای برق مصرفی است و در ارتباط با موضوع پرداخت مالیات نیز مقرر شد تا سازمان جهاد کشاورزی استان که متولی امور کشاورزی و دامداری محسوب می شود، فعالیتهایی که در این حوزه مشمول پرداخت یا معافیت مالیاتی میشود را مشخص نماید تا در ارتباط با بحث ایستگاه های جمع آوری شیر نیز با نظر سازمان مربوطه اقدام گردد.
رییس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان در ادامه به مشکل و ابهام موجود در بحث پرداخت مبلغی از سوی صنف ساخت طلا و جواهر استان به اداره کل استاندارد اشاره کرد و خاطر نشان نمود: در این رابطه نیز مقرر شد تا از سوی نهادهای مربوطه بررسی های لازم صورت گیرد و مفاد قانونی احصاء و با رعایت همه جوانب امر طبق قانون عمل شود.
استاندار یزد آنگاه به گزارش ارائه شده در خصوص جهت گیری استان در امر تولید انرژی خورشیدی اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در طول ۲ سال گذشته در استان یزد، در راستای تولید انرژی خورشیدی و بهره گیری از این ثروت خدادادی، مجوز احداث نیروگاه های انرژی خورشیدی با ظرفیت ۶۱۰ مگاوات صادر و زمین در اختیار آنها نهاده شده که در همین مدت برای ۴۵۰ مگاوات انرژی خورشیدی پروانه بهره برداری صادر شده و هم اکنون نیز ۳ واحد ۱۰ مگاواتی در دست اجراست که تا چندماه آینده به بهره برداری می رسد.
میرمحمدی در پایان به طرح برخی ایرادات و نواقص قانونی توسط اعضاء اشاره کرد و خاطر نشان نمود: مقرر شد این ایرادات و پیشنهادات اصلاحی آن ارائه شود تا به نحو مقتضی از طریق اعلام به هیات دولت و مجلس شورای اسلامی جهت بررسی و اصلاح احتمالی این قوانین اقدام گردد.