شناسه : 100645035
با حضور استاندار یزد؛


با حضور استاندار یزد و جمعی از مسئولان استان مراسم اختتامیه مسابقات بین‌المللی سازه‌های کنسروی با رکوردشکنی استان یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد؛ مراسم اختتامیه مسابقات بین‌المللی سازه‌های کنسروی روز جمعه 10 آذرماه 96 در محل دانشگاه امام علی فنی حرفه یزد با رکوردشکنی استان یزد و ثبت این رکورد در گینس برگزار شد.
استاندار یزد در این مراسم با تبریک میلاد رسول اکرم (ص) اظهار داشت: پس از برگزاری مسابقات بین‌المللی سازه‌های کنسروی در 170 شهر دنیا، اینک این مسابقات در شهر جهانی یزد برگزار می‌شود که جای خوشنودی دارد.
«محمود زمانی قمی» بابیان اینکه این اقدام بزرگ را پس از جهانی‌شدن شهر یزد به فال نیک می‌گیریم؛ افزود: برگزاری این مسابقات می‌تواند در جهت معرفی بیشتر داشته‌های علمی، تمدنی و تاریخی یزد مؤثر باشد.
وی تأکید کرد: رخدادهایی نظر این مسابقات به تعامل و دیدن بخش‌هایی از کشور ما و استعداد ایرانیان کمک می‌کند و ما را در ارتباط با سایر نقاط دنیا قرار می‌دهد.
استاندار یزد در پایان این مراسم از برگزیدگان این مسابقات در بخش‌های مختلف تقدیر کرد.
در سازه ساخته‌شده توسط دانشگاه فنی و حرفه استان یزد 302 هزار و 498 عدد قوطی کنسرو مورداستفاده قرارگرفته است که سایت «کن استراکشن» به‌صورت رسمی ساخت آن را مورد تائید قرارداد و رکورد جهان در ارتباط با ابرسازه کنسرو ماهی جهان به ایران و یزد رسید.