شناسه : 85251398
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در یزد:


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم بزرگداشت نهم دی در جمع مردم یزد گفت: انقلاب اسلامی متعلق به همۀ مردم است و ملّت ایران نیروی معجزه‌گر انقلاب هستند.

به گزارش دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری یزد، مراسم بزرگداشت روز نهم دی با حضور «محسن رضایی» دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، «آیت الله محمدرضا ناصری» نمایندۀ ولی فقیه در استان و امام جمعۀ یزد، «سیدمحمد میرمحمدی» استاندار یزد، «محمدعلی طالبی» معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، «مصطفی سالاری» فرماندار یزد، فرماندهان نظامی و انتظامی استان، مدیران کل و مسئولان استان و اقشار مختلف مردم دارالعباده در مسجد روضۀ محمدیه یزد برگزار شد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در این مراسم مردم یزد را مردمی مؤمن، ولایتمدار و با روحیۀ ایثارگری دانست و بیان کرد: ملّت ایران با حضور گستردۀ خود در نهم دی ماه 88 به خوبی نشان داد که از درک و آگاهی بالائی نسبت به مسائل کشور برخوردار است و به خوبی حق و باطل را از هم تشخیص می‌دهد.
«محسن رضایی» با اشاره به اینکه واژۀ فتنه مربوط به حوادث اخیر نیست، ادامه داد: دشمنان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا قصد براندازی نظام را داشتند و دو هفته پس از پیروزی انقلاب در اسفند 57 اقدام به گروگانگیری آیت‌الله طالقانی(ره) کردند که ناکام ماندند و این اولین فتنه تاریخ انقلاب بود.
وی افزود: آمریکا و دشمنان استکباری جمهوری اسلامی ایران در تمام این سال‌ها به دنبال نابودی نظام و انقلاب بوده‌اند اما به لطف خداوند، درایت مقام معظم رهبری و حضور و بصیرت مردم در تمام عرصه‌ها به اهداف پلید خود دست نیافته و نمی‌یابند و در این مسیر همواره با شکست و ناامیدی همراه خواهند بود.
رضایی با اشاره به اهمیت روز 9دی خاطرنشان کرد: این روز، انقلاب بصیرت ملّت ایران است و روز 9دی روز قیام علیه وابستگی و روز تبلور عینی پیشرفت بینش سیاسی مردم این سرزمین است.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ملّت ایران با خلق حماسه 9 دی ثابت کردند که همیشه با بصیرت و آگاهی و تابع ولایت فقیه هستند و در تمام عرصه‌ها دست از حمایت نظام و انقلاب اسلامی برنمی‌دارند.
وی ادامه داد: مهمترین درس نهم دی مسئلۀ مردم و عاشورا، مردم و ولایت و مردم و انقلاب بود و همگان با حضور ملّت ایران متوجه شدند که رابطۀ مردم با عاشورا، ولایت و انقلاب رابطۀ بسیار مستحکمی است.
رضایی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: امروز دشمنان نظام کانون مبارزۀ خود با جمهوری اسلامی ایران را اقتصاد، فرهنگ و زندگی مردم قرار داده‌اند که ملّت ایران دشمنان انقلاب را در این آخرین سنگر نیز ناامید می‌کنند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: امروز ملت ایران از موانع سیاست خارجی، سیاست داخلی، جنگ و تحریم‌های ظالمانه عبور کرده است و در حال حاضر با نقشۀ اقتصاد مقاومتی در حال مبارزه در جبهۀ اقتصادی و فرهنگی است.


مردم یزد الگوی اقتصاد مقاومتی هستند


رضایی مردم یزد را الگوی فرهنگ اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: سخت‌کوشی، صبر، توکل به خدا، امید، صرفه‌جویی نوآوری و ابتکار از جمله ویژگی‌های مردم استان یزد است که می‌تواند برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برای مردم سایر استان‌ها الگو قرار گیرد.
وی ادامه داد: استان یزد سرزمین علمای بزرگ و با بصیرت است و مردم ولایتمدار این استان در طول انقلاب اسلامی همواره حامی کشور، نظام و انقلاب بوده‌اند و این روحیه باید حفظ شود و تداوم یابد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان سخنان خود با اشاره به اقتدار جمهوری اسلامی ایران در جامعۀ جهانی و منطقه تأکید کرد: باید با تلاش مضاعف در حوزۀ اقتصاد و فرهنگ دشمنان نظام را ناامید کنیم و با قدرت به سوی قلّه‌های پیشرفت گام برداریم.