استاندار یزد:


استاندار یزد در آيين افتتاحیه اولین دوره مسابقات جهانی هنرهای رزمی سواره در منطقه «سریزد» مهریز اظهار داشت: این مسابقات گام مهمی در جهت توسعه صنعت اسب و بهره‌گیری از ظرفیت‌های نهفته این استان پرآوازه و جهانی است.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد؛ آیین افتتاحیه اولین دوره مسابقات جهانی هنرهای رزمی سواره، روز پنج‌شنبه 2 آذرماه در منطقه «سریزد» از توابع شهرستان مهریز با حضور استاندار یزد، نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استان و کشور برگزار شد.
«محمود زمانی قمی» در این مراسم با اشاره به برگزاری و میزبانی استان یزد از این مسابقات افزود: پس از ثبت جهانی یزد علاقه‌مندان به تمدن و فرهنگ غنی یزد؛ این تاریخ و تمدن باشکوه را در آسمان میراث بشری به تماشا نشسته‌اند.
وی تأکید کرد: جای‌جای استان یزد از شهرها، روستاها و تا دل کویر مزیت‌های آشکار و پنهان فراوانی دارد که هرکدام زمینه‌ساز توسعه و البته ایجاد رونق اشتغال خواهد شد.
زمانی قمی این مسابقات را گام مهمی در جهت توسعه صنعت اسب استان و بهره‌گیری از این ظرفیت نهفته در استان پرآوازه یزد دانست و تصریح کرد: در این راستا پتانسیل‌های ورزشی، همچون پرورش اسب و شتر زمینه را برای فعالیت بخش خصوصی در استان فراهم کرده است.
استاندار یزد در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه برگزاری این مسابقات اولین رخداد بین‌المللی پس از جهانی‌شدن یزد به شمار می‌رود؛ افزود: حضور ورزشکارانی از کشورهای سوئد، بلغارستان، لهستان، مجارستان، فنلاند، فرانسه، آلمان، ایتالیا، رومانی، قطر و کره جنوبی نشان از اهمیت و جایگاه این مسابقات دارد.
این مقام مسئول در ادامه با اشاره به حضور رئیس فدراسیون جهانی این رشته ورزشی در استان یزد خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود با همراهی فدراسیون جهانی این رشته ورزشی و فدراسیون سوارکاری ایران مسابقات جهانی هنرهای رزمی سواره در منطقه زیبا و تاریخی سریزد به‌صورت سالانه تکرار شود.
زمانی قمی در پایان ضمن قدردانی از تلاش‌های برگزارکنندگان این مسابقات، اصحاب رسانه و صداوسیمای مرکز یزد، از اهالی مهمان‌نواز سر یزد و مردم شهرستان مهریز تشکر کرد.
 


آدرس کوتاه :