استاندار یزد:


استاندار یزد در بازدید از خبرگرازی های ایسنا و ایکنا و دیدار با خبرنگاران این رسانه ها با اشاره به دغدغه‌های جدی خود برای تأمین آب مورد نیاز استان،‌ گفت: خوشبختانه به دنبال پیگیری های مکرر، تمام موانع و مشکلات حقوقی انتقال آب به یزد رفع شده است و دیگر هیچ وقت این مهم استان را تهدید نمی‌کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد ‌به نقل از خبرگزاری ایسنا- منطقه یزد، «محمود زمانی قمی» در بازدید از این دفتر خبری که به مناسبت فرا رسیدن سالروز تأسیس جهاد دانشگاهی و ١٧ مرداد ماه روز خبرنگار انجام شد، در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه اصحاب رسانه و خبرنگاران از جایگاه بسیار بالایی برخوردار هستند،‌ اظهار کرد: مسئولان و اقشار مختلف جامعه باید با درک عمیق جایگاه خبرنگاران در راستای بهبود وضعیت فرهنگی و اجتماعی استان و کشور تلاش کنند.
وی با اشاره به اینکه اخلاق باید سرآمد تمام اقشار قرار گیرد،‌ افزود:‌ مسئولان باید اصحاب رسانه را به عنوان ناظر در تمامی احوالات بپذیرند و حقایق را با شفاف سازی و نقدپذیری بیان کنند و به قضاوت افکار عمومی احترام بگذارند.
استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود در مورد برنامه‌های ویژه هفته دولت در استان،‌ گفت: کمیته‌هایی برای بزرگداشت این مهم، راه‌اندازی شده که بیان فعالیت‌های صورت گرفته در انقلاب، بدون هرگونه اغراق و بزرگ نمایی را در دستور کار دارند.
زمانی قمی با اشاره به ضرورت بیان تمام حقایق اعم از فعالیت‌های مثبت و اشتباهات صورت گرفته، اظهار کرد: هر چند اشتباهاتی توسط دولت ها در این مدت صورت گرفته است اما نباید از بیان فعالیت‌های عمرانی و فرهنگی مثبت و مهمی که در راستای توسعه کشور انجام شده غافل ماند بلکه باید با نگاهی منصفانه به نقد این فعالیت‌ها پرداخت.
وی در رابطه با عمده فعالیت‌های انجام شده در سطح کشور،‌ خاطرنشان کرد: دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف خدماتی به روستاییان از ابتدا تا کنون تفاوت فاحشی با زمان مشابه در قبل از انقلاب داشته و قابل ملاحظه است.
استاندار یزد در ادامه با اشاره به فرا رسیدن سالروز تأسیس سازمان جهاد دانشگاهی در مورد نقش این نهاد در توسعه و ارتقای سطح علمی کشور تصریح کرد: جهاد دانشگاهی در حقیقت مولود مبارکی است که موجب تحولات عظیمی در کشور شده و نباید به هیچ وجه چشم از فعالیت‌های این نهاد فرو بست.
زمانی قمی با اشاره به اینکه بی اعتمادی مردم نسبت به سیستم و نظام محصول برخی از اشتباهات صورت گرفته است؛ اضافه کرد: باید با تماس بیشتر مردم و مسئولان، با شفاف سازی واقعیت‌ها را بیان کرد و این اعتماد از دست رفته را جبران نمود.


مردم صاحبان اصلی انقلاب هستند


استاندار یزد مردم را صاحبان اصلی انقلاب دانست و گفت: مردم باید بپذیرند که مسئولان خدمت گزاران در حال تلاش هستند و اگر اشتباهی از جانب مسئولان صورت گرفته باشد، باید صادقانه با مردم در میان گذاشته شود و از آنها بخواهیم تا این اشتباهات را ببخشند.
وی تصور بی‌اعتمادی مردم به دولت را متاثر از فعالیت‌های دو عامل درونی و بیرونی دانست و بیان کرد: راهبردها و رفتارهای اشتباه در داخل و بیان مطالب غیر واقعی در خارج از کشور موجب التهاب اذهان مردم شده است.
زمانی قمی اصلاح رفتارها، راهبردها و همچنین برنامه‌ریزی صحیح را مهمترین راهکار برای مقابله با تصور بی اعتمادی مردم به دولت عنوان کرد و افزود‌: مردم رفتارهای اخلاقی را نیز ستایش می‌کنند همان طور که از بدو انقلاب، حضرت امام خمینی(‌ره) را در هنگام پذیرش قطعنامه با آغوش باز همراهی کردند.
وی با بیان اینکه مشکلات سخت مردم خواب را از چشمان من می رباید، تصریح کرد: مشکلات مردم بزرگترین عاملی است که منجر به ناراحتی و بی‌خوابی شدید من می‌شود و تلاش می‌کنم مشکلات قابل حل مردم را تا حد امکان رفع کنم و برای مشکلات غیرقابل حل راهکاری بیابم.
استاندار یزد با بیان اینکه مسائل حقوقی انتقال آب به یزد دیگر هیچ وقت استان را تهدید نمی‌کند، خاطرنشان کرد: تامین آب و حفظ منابع آب استان یزد، یکی از مهمترین دغدغه‌هایی است که به شدت موجب نگرانی من شده بود اما با همت و پیگیری های انجام شده این مشکل برای همیشه برطرف شد.
وی الگوی مصرف را از لازمه های مدیریت منابع آبی استان و یکی از ویژگی‌های یزدی‌ها عنوان کرد و افزود: مردم باهوش استان یزد با تضمین الگوی نساجی، دقیق‌ترین الگوی مصرف آب را دارند و همین انتخاب منجر به بهروری پنج برابری از آب در یزد نسبت به سایر همسایگان و استان‌های کشور شده است.
زمانی قمی در پایان سخنان خود حرکت به سمت منابع جدید را یکی از مهمترین برنامه‌های در دستور کار استان یزد دانست و گفت:‌ طرح انتقال آب از دریا به یزد از جانب وزیر محترم نیرو مورد تایید قرار گرفته است و همه تلاش خود را جهت اجرای این طرح به کار گرفته‌ایم لذا مردم نباید در این زمینه نگران باشند.
 


آدرس کوتاه :