استاندار یزد:


استاندار یزد بابیان اینکه مسائل مرتبط با بحران و حوادث طبیعی شوخی نیست؛ اظهار داشت: در این مدت بسیاری از نقاط کشور درگیر حوادث شده‌اند و لازم است تا همواره مراقب باشیم و به مردم نیز آموزش‌های لازم را ارائه کنیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد؛ روز سه‌شنبه 12 دی‌ماه؛ نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان یزد به ریاست استاندار یزد و با حضور اعضای این شورا برگزار شد.
«محمود زمانی قمی» در این نشست با تبریک سالروز سفر رهبری به یزد و نام‌گذاری روز یزد اظهار داشت: استان یزد به‌عنوان استان معین برای تهران مشخص‌شده است و اگر اتفاقی رخ دهد باید با آمادگی کامل در این زمینه ورود کنیم.
وی بابیان اینکه لازم است اطلاعاتی را که نیاز است در این زمینه جمع‌آوری کنیم و کاملاً آماده‌باشیم؛ ادامه داد: در خصوص بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان نیز که یک بیماری بسیار خطرناک است و به اقتصاد نیز ضربه شدیدی وارد کرده باید کاملاً آماده‌باشیم.
استاندار یزد با تأکید بر آمادگی و هوشیاری کامل نیروهای انتظامی اضافه کرد: لازم است نیروی انتظامی در مورد جابجایی و حمل طیور از استان‌های هم‌جوار که ممکن است ناقل بیماری باشند حساسیت ویژه‌ای نشان دهد.
وی بابیان اینکه باید مسیر جبران خسارت را از طریق قانون و مجوزهایی که وجود دارد، دنبال می‌کنیم؛ گفت: بخشی از افرادی که خسارت‌دیده‌اند و مجوز ندارند باید بر اساس نظر دامپزشکی عمل کنند و در خصوص دفع تلفات نیز باید شهرداری با سرعت اقدام کند تا مشکلی برای انسان بروز نکند.
زمانی قمی با تأکید بر هماهنگی و تعامل بیشتر در بین دستگاه‌ها در خصوص مبارزه با این بیماری تصریح کرد: ستادی در استانداری یزد در این خصوص تشکیل‌شده و اگر هر یک از دستگاه‌های عضو این ستاد در وظیفه خود کوتاهی کنند به‌شدت برخورد خواهد شد چراکه وقتی اتفاقی در استان رخ می‌دهد فرمانده مشخص‌شده و نمی‌توان از وظایف محوله سرپیچی کرد و لازم است که با هماهنگی اقدام شود.
وی در بخشی از سخنان خود در خصوص دبیرخانه دائمی جشنواره فیلم کوتاه امید نیز اظهار داشت: برگزاری چنین رویدادی نیز ابتکاری مطلوب از سوی استان یزد بود زیرا هنگامی‌که هنر به میدان می‌آید با زبانی نرم و تأثیرگذار با مخاطب سخن می‌گوید و بخشی از مشکلات را حل می‌کند.
استاندار یزد با اشاره به اینکه برخی برای استقبال از این جشنواره نگرانی زیادی داشتند؛ تصریح کرد: متأسفانه اختتامیه این برنامه با اجلاسی ملی هم‌زمان شد و بسیاری از مسئولان کشوری که پیش‌بینی حضور آن‌ها شده بود نتوانستند شرکت کنند.
وی با قدردانی از تمامی دستگاه‌های مرتبط در برگزاری این جشنواره؛ افزود: مسائل مرتبط با بحران و حوادث طبیعی را نباید شوخی گرفت. در این مدت بسیاری از نقاط کشور درگیر حوادث شده و لازم است تا همواره مراقب باشیم و به مردم نیز آموزش‌های لازم را بدهیم.
زمانی قمی با اشاره به نزدیک شدن به ایام پایانی سال نیز اظهار داشت: توجه داشته باشید که تصمیمات امروز باید ناظر به رضایت مردم باشند؛ این موضوع در رابطه با دستگاه‌های خدمت رسان از شرایط حساس‌تری نسبت به گذشته برخوردار است.
 


آدرس کوتاه :