شناسه : 98745922
نماینده ولی فقیه در استان در مراسم تکریم و معارفه استاندار:


نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد مسئله آب استان یزد را جدی دانست و افزود: انتظار می‌رود استاندار جدید با جدیت در این زمینه ورود کند تا موضوع انتقال آب در استان به سرانجام برسد.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد به نقل از خبرگزاری مهر، «آیت الله محمدرضا ناصری» در مراسم تکریم و معارفه استاندار یزد ضمن قدردانی از تلاش‌های سیدمحمد میرمحمدی، استاندار سابق یزد اظهار داشت: استاندار جدید در انجام امور استان و خدمت رسانی به مردم مشورت را مدنظر خود قرار دهد اما بر اساس فرموده حضرت علی (ع)، مشورت با سه گروه خسران به دنبال دارد.
وی بیان کرد: مشورت با انسان‌های بخیل، انسان‌های ترسو و انسان‌های حریص خسران به دنبال دارد و استاندار جدید این توصیه حضرت علی (ع) را مدنظر قرار دهد.
ناصری همچنین با اشاره به اینکه فرهنگ دینی مردم یزد از دیرباز زبانزد خاص و عام بوده و یزد دارای برندهایی نظیر حسینیه ایران و دارالعباده است،‌ افزود: با توجهی که در استاندار جدید به امور دینی و فرهنگی سراغ دارم، انتظار دارم تلاش مضاعفی برای حفظ این برندها در استان صورت گیرد و به هیچ وجه در این زمینه بی‌تفاوت عمل نشود.
امام جمعه یزد همچنین بر لزوم استفاده از نخبگان، علما و فرهیختگان یزد تاکید کرد و بیان داشت: استاندار جدید مشورت با علمای شهر را همواره مدنظر داشته باشد و تلاش کنند تا نخبگان مورد توجه قرار گیرند نه اینکه زمینه جذب آنها به تهران و خارج از کشور فراهم شود.
وی با بیان اینکه مردم یزد مردمی حقیقت جو و همراه هستند، افزود: اگر مردم در مسائل مختلف، حقیقت را بدانند، تا پایان راه همراه هستند بنابراین از مردم دور نشوید و برای رضای خدا کار کنید.
ناصری، مدیریت، پیگیری و قاطعیت در انجام امور را از جمله شاخصه‌هایی دانست که استاندار یزد باید حتما از آن بهره مند باشد و در این زمینه مشی شهید صدوقی را ملاک عمل خود قرار دهد.
وی همچنین یادآور شد: برخی مدیران استان هنوز ضرورت اجرای اقتصاد مقاومتی را درک نکرده اند بنابراین لازم است استاندار در این زمینه با جدیت وارد عمل شود و این احساس را در مدیران ایجاد کند.
امام جمعه یزد با اشاره به اینکه در برخی موارد صنایع با رکود و درماندگی مواجه شده اند،‌ افزود: راهکار برون رفت از رکود و درماندگی نه تنها در حوزه صنعت بلکه در همه حوزه ها باید توسط استاندار کشف شود.
ناصری همچنین خطاب به استاندار جدید یزد تاکید کرد: شما وامدار هیچکس نیستند، محکم بایستید و کار کنید و تلاش کنید تا پایان راه نیز وامدار کسی نشوید و تلاش کنید برای خدمت به مردم تابع احزاب و گروه‌ها نباشید.
وی مسئله آب استان یزد را نیز بسیار جدی دانست و افزود: انتظار می‌رود در این زمینه نیز استاندار جدید با جدیت ورود کند تا موضوع انتقال آب در استان به سرانجام برسد.