شناسه : 92009662
مديركل پدافند غيرعامل استانداري يزد:


مديركل پدافند غيرعامل استانداري در نشست آموزشي پدافند غیرعامل زيستي با اشاره به حضور گسترده ملّت ايران در انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا اين مشاركت پرشور و شعور مردم را بهترين پدافند غيرعامل و موجب افزايش اقتدار و پايداري ملي دانست.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، «محمدصادق طهماسبي» روز سه‌شنبه دوم خردادماه در نشست آموزشي و تخصصي پدافند غيرعامل در حوزه زيستي كه با همكاري دانشگاه علوم پزشكي حضرت آیت‌الله شهيد صدوقي (ره) يزد در مركز مهارت‌آموزی پدافند غيرعامل زنده‌یاد جوكار برگزار شد، ضمن گراميداشت مناسبت‌های ماه خرداد گفت: حضور گسترده و بيش از 41 ميليوني مردم در دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري و پنجمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا و مشاركت بيش از 93 درصدي مردم استان نشان از مشاركت پرشور و شعور و اتحاد و انسجام ملي است كه می‌توان از آن به‌عنوان بهترين پدافند غيرعامل یادکرد.
دبير شوراي پدافند استان ادامه داد: اين وحدت و مشاركت بالا موجب افزايش اقتدار جمهوري اسلامي ايران، پايداري ملي و تداوم انقلاب اسلامي می‌شود و سد محكمي در برابر چشم طمع و توطئه‌های دشمنان خارجي و داخلي است.
وي افزود: بنا به فرمايش مقام معظم رهبري برنده اصلي اين انتخابات مردم و جمهوري اسلامي است و از اين به بعد همه بايد براي عزت و سربلندي کشور تلاش كنند.
طهماسبي خاطرنشان كرد: دشمنان انقلاب آن‌قدر كه از وحدت و همدلي ملت ایران می‌ترسند از قدرت نظامي و هسته‌ای ما هراس ندارند زيرا حضور مردم درصحنه و در شرايط حساس و پرآشوبی كه كشورهاي همسايه ايران در آن هستند، معادلات را تغيير می‌دهد.
مديركل پدافند غيرعامل استانداري ادامه داد: در هشت سال دفاع مقدس نيز مردم ما با دست‌خالی اما باایمان و اعتقادي راسخ و تحت هدايت حضرت امام خميني (ره) بر دشمن بعثي عراق كه از حمایت اكثريت قدرت‌های جهاني برخوردار بود غلبه كرد و اين مهم با حضور مردم و به بركت خون شهداي انقلاب به دست آمد.


حفاظت از سلامت مردم مهم‌ترین راهبرد پدافند زيستي


طهماسبي در بخش ديگری از سخنان خود حفاظت از جان و سلامت مردم به‌عنوان سرمایه‌های انساني را مهم‌ترین هدف و راهبرد پدافند زيستي دانست و گفت: پدافند زيستي را مردم محور و انسان پايه تعريف می‌کنند و با توجه به تغيير روش دشمنان در آسيب زدن به كشور و تهدیدها هرچه درزمینه پدافند غيرعامل زيستي كار شود، كم است و ضروري است صداوسیما و رسانه‌های مكتوب و مجازي نسبت به اهميت موضوع پدافند غيرعامل به‌ویژه در حوزه زيستي در جامعه فرهنگ‌سازی كنند.
دبير شوراي پدافند استان افزود: خوشبختانه با افتتاح نخستين مركز ملي آموزش و مهارت‌آموزی پدافند غيرعامل (CBRNE) در استان يزد اقدامات خوبي در حوزه آموزشي انجام‌شده است و اين مركز پتانسيل بسيار خوبي براي آموزش نيروهاي امدادی، عملياتي و كارشناسان و رابطان پدافند غيرعامل استان و كشور دارد.
گفتني است مركز آموزشي پدافند غيرعامل زنده‌یاد جوكار يزد نخستين مركز ملي آموزشي، مهارت‌آموزی و آمادگي نيروهاي عملياتي و امدادي در مقابل مخاطرات شيميايي، بيولوژيك، راديواكتيو، پروتويي، هسته‌ای و انفجاري (CBRNE) است.