مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد:


مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد در مراسم پويش آزادي زنان زندانی جرائم غير عمد استان مطرح كرد:مسئوليت اجتماعي و مشاركت مردمي عنصری موثر در آزادي زنان زندانی جرائم غير عمد است.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد،مراسم پویش آزادی زنان زندانی جرائم غیر عمد با حضور خیرین،سازمان های مردم نهاد و مشارکت دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد همزمان با جشن ميلاد حضرت زينب (س) و گراميداشت روز پرستار در مجموعه راه و ما برگزار شد.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد در این مراسم با قدردانی از حساسیت خیرین و مسئولیت بالای اجتماعی سازمان های مردم نهاد در زمینه سازی برای آزادی زندانیان، جذب مشاركت و تجمیع توانمندی های مردمی را مهم ترین عنصر تحقق این پویش مطرح کرد.
« فاطمه دانش یزدی» گفت: امروز زنانی که فاصله شهروند عادی و مجرم را بر سر یک اتفاق ناگهانی و یا عملی غیر عمد تجربه می کنند زناني هستند که اغلب با نقش مادر و همسر از کانون خانواده دور  شده اند كه  بر حسب اين اتفاق آشفتگی های به وجود آمده در زندگی بر اثر عدم حضور یکی از ستون های اصلی رقم می خورد.
دانش يزدي افزود:عوارض این عدم حضور آسیب های اجتماعی متعددی به همراه دارد که عموما پا را فراتر از خانواده گذاشته و به بستر جامعه راه پیدا می کند.
وي بيان كرد:خوشبختانه با همراهی خیرین،سازمان های مردم نهاد و حمایت ویژه هنرمندان،طرح پویش آزادی زنان زندانی جرائم غیر عمد به اجرا رسید و امید است با مشارکت تمام بخش ها و مردم هر کدام به سهم خود بتوانیم زمینه آزادی زنان زنداني در حوزه جرائم غیر عمد را فراهم سازیم تا همزمان با ایام فاطمیه و در بلوغ انقلاب اسلامی با رویکرد اکرام فاطمی شاهد بازگشت زنان زندانی جرائم غیر عمد به كانون خانواده باشیم.
مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد اظهار داشت:هدف از طرح پويش آزادي زنان زندانی جرائم غير عمد جذب مشاركت  مبلغی نزدیک به 1 میلیارد و 400میلیون تومان برای آزادی 7 نفر زندانی است كه تا كنون حمايت خوبي نسبت به اين موضوع صورت گرفته است.
گفتني است این طرح با شعار "دستی که کمک می کند از دست هایی که برای دعا بالا می رود مقدس تر است" تا  پایان ایام فاطمیه ادامه دارد و خیران و نیک اندیشان می توانند سهم مشارکت خود را به شماره حساب 666666  و شماره کارت 6277607000003231 مربوط به ستاد دیه استان واریز نمایند.

*خبرنگار:فاطمه شريفي
*عكاس:محسن سلماني


آدرس کوتاه :