دبير كميسيون برنامه ريزي، هماهنگي و نظارت بر مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان:


دبير كميسيون برنامه ريزي، هماهنگي و نظارت بر مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان يزد با تاكيد بر نياز به عزم ملّي و فرهنگ سازي اجتماعي در مصرف كالاي با كيفيت و استاندارد ايراني بيان كرد: بايد فرهنگ سازي براي مصرف كالاي ايراني و حمايت از آن به يك مطالبه عمومي تبديل شود.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، ، اولين جلسه كارگروه فرهنگي و تبليغات و كميته هماهنگي برگزاري مراسم مبارزه با  قاچاق كالا و ارز استان در سال جاري همزمان با سالگرد صدور فرمان تاريخي مقام معظم رهبري براي مبارزه همه جانبه با پديده قاچاق كالا و ارز به رياست «محمدعلي طالبي» معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد و با حضور اعضاي اين كارگروه در سالن شهيد موحدين استانداري برگزار شد.
دبير كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان يزد در اين جلسه با تبيين اهميت فرمان تاريخي مقام معظم رهبري پيرامون مبارزه همه جانبه با قاچاق كالا و ارز خطاب به «حجت الاسلام والمسلمين سيدمحمد خاتمي» رئيس جمهور وقت ، به برنامه هاي فرهنگي و تبليغي برنامه ريزي شده جهت اجرا در هفته مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان اشاره نمود.
«احمد ترحمي» اظهار كرد: مبارزه با قاچاق كالا و ارز از اركان مهم تبيين اقتصاد مقاومتي و راه نجات كشور از تنش هاي اقتصادي است كه بر اين اساس اقدامات زيرساختي و اصلاحي بي سابقه اي از سوي دولت تدبير و اميد در اين زمينه صورت گرفته است.
وي با طرح موضوع اجراي سامانه هاي هوشمند درخصوص پيشگيري و مبارزه با قاچاق كالا گفت: اجراي اين سامانه ها و زيرسامانه هاي مربوطه، در جلوگيري از سوء استفاده  افراد سودجو و انسداد خلاء ها ي موجود بسيار موثر بوده است به شكلي كه پس از فعال سازي اغلب اين سامانه ها و اجراي موفق آن، ورودي كالاي قاچاق در بسياري از اقلام از جمله گوشي تلفن همراه، كاهش زيادي داشته است.
دبير كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان خاطرنشان كرد: به استناد ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز طرحي مبتني بر ارائه كد شناسايي و رهگيري براي كليه كالاهاي خارجي كه با انجام تشريفات قانوني وارد مي شوند در دست اقدام است كه در مرحله اول و با اولويت كالاهاي سلامت محور، بخشي از آن توسط وزارت بهداشت با موفقيت اجرا شده است كه ساير مراحل اين طرح نيز با ايجاد زيرساخت هاي لازم در مورد ساير كالاها اجرا خواهد شد.
ترحمي افزود: در راستاي حمايت از كالاي ايراني ، اقدامات مهم ديگري كه توسط دولت تدبير و اميد و ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي به عمل آمده است، عدم ثبت سفارش و ممنوعيت واردات يك هزار و 339 قلم كالا كه توليد و مشابه آن در داخل كشور وجود داشته نيز صورت پذيرفته است.
وي بيان كرد: نياز جامعه امروز ما فرهنگ سازي مصرف كالاي با كيفيت و استاندار ايراني است كه رونق توليد ملي، اقتصاد كشور و اشتغال فرزندان اين مرز و بوم را به همراه دارد و بايد نشر اين ارزش فرهنگي مورد توجه تمام دستگاه ها به عنوان ضرورتي مهم قرار گيرد.
دبير كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان يزد در پايان گفت: هر كجا به صورت شفاف مردم را در اجراي امري دخيل كرديم نتيجه آن مطلوب و موفق بوده است؛ در امر مبارزه با قاچاق كالا و حمايت از توليدات داخلي هم بايد با استفاده از توان و ظرفيت اقشار مختلف مردم، با نشر ارزش هاي فرهنگي ، اجتماعي و مذهبي موضوع را به يك مطالبه عمومي تبديل كنيم.
 


آدرس کوتاه :