شناسه : 85539222
استاندار یزد مطرح کرد:


استاندار یزد در نشست هم‌اندیشی برگزاری کنگرۀ آیت الله حاج شیخ غلامرضا یزدی(فقیه خراسانی) گفت: آشنایی با آثار مفاخر استان و ابعاد وجودی زندگی آنها موجب نزدیکی جامعه به فرهنگ بومی خواهد شد.

به گزارش دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری یزد، نشست هم اندیشی برگزاری کنگره آیت الله شیخ غلامرضا یزدی(فقیه خراسانی) با حضور استاندار یزد، امام جمعه موقت یزد، مشاوراستاندار در امور فرهنگی و ارتباطات، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و اعضای انجمن آثار و مفاخر استان در دفتر استاندار برگزار شد.
استاندار یزد در این نشست معرفی مفاخر به جامعه را اقدامی شایسته دانست و گفت: یکی از راهکارهای احیای فرهنگ اصیل معرفی مفاخر و تبلیغ و ترویج ابعاد وجودی زندگی آنها است.
«سیدمحمد میرمحمدی» دوری از لطافت زبان شعر و هنر را یکی از دلایل افزایش آسیب های اجتماعی و خشونت در جامعه بیان کرد و افزود: آشنایی با لطافت هنری اشعار و نیز ظرافت ها و مفاهیم غنی، درسی معنوی و اخلاقی است که باعث ظرفیت سازی در جامعه خواهد شد.
وی ادامه داد: لازم است فضای جامعه را از ادبیات غنی پُر کرد؛ به این طریق که با برگزاری بزرگداشت ها زمینهٔ آشنایی با آثار بزرگان فرآهم گردد و زمینه ساز آشنایی جامعه با روحیات، منش و شخصیات آنان شود.
میرمحمدی بیان کرد: تداوم برگزاری مراسم های بزرگداشت برای مفاخر استان باعث می شود جنبه های شخصیتی آنها در بطن جامعه تأثیر بگذارد و به فرهنگسازی منجر شود.
وی افزود: همان طور که آثار مفاخر در اقشار صاحب‌نظر تأثیر می گذارد این اثرگذاری شامل حال عموم جامعه نیز خواهد شد.
میرمحمدی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: از این رو تلاش استان شناساندن آثار بزرگان و گسترش ابعاد وجودی زندگی آنان در سطح جامعه است.
گفتنی است در این نشست درباره چگونگی برگزاری کنگره حضرت آیت الله حاج شیخ غلامرضا یزدی هم اندیشی و مطرح شد که بزرگداشت «محمدعلی ریاضی یزدی» شاعر یزدی و «ابوالفضل زررویی نصرآباد» شاعر و پژوهشگر و طنزپرداز استان و کشور در دستور کار انجمن آثار و مفاخر استان قرار دارد.