با حضور مديركل بانوان و خانواده استانداري يزد؛


به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد،نشست منطقه ای و دومين دوره از سلسله کارگاهاي تخصصی توان افزایی تشکل های اجتماعی زنان و خانواده با محوریت آموزش ،پروژه نویسی وجذب منابع مالی در روزهای ۲۲ لغايت ۲۴ آبان ماه به میزبانی استان اصفهان برگزار شد.

در اين نشست و دوره آموزشي« فاطمه دانش‌يزدي» مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد،كارشناسان اين حوزه و نمايندگاني از مشاوران فرمانداري ها در امور بانوان و  تشكل هاي مردم نهاد فعال در استان يزد نيز حضور داشتند.
گفتني است کارگاه هاي آموزشي مورد نظر  در ۴ گروه تخصصی و  توسط تسهیل گران سطح یک  «پدرام موسوی»،« ابوالفضل وطن پرست» و «کاظم متولی» با مشاركت تسهیلگران برگزار و به ارائه مهارت هاي توان افزايي پرداخته شد.


سازمان هاي مردم نهاد در جذب سرمايه هاي اجتماعي نقش چشمگيري دارند


« معصومه ابتکار» معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده نيز  از طریق ارتباط صوتی با دومین جلسه از سلسه نشست‌های تخصصی آموزشی تشکل‌های اجتماعی زنان و خانواده اظهار کرد: در حال حاضر سازمان‌های مردم‌نهاد بسیار تخصصی کار می‌کنند و در صورتی که این سازمان‌ها از دستورالعمل‌ها و سیاست‌ها اطلاع کافی نداشته باشند نمی‌توانند به خوبی تاثیرگذار واقع شوند.
معاون رییس‌جمهور در امور بانوان با اشاره به اینکه لازم است از طریق افزایش مهارت‌ و آموزش‌ با روش‌های دیده‌بانی آشنا باشیم و دیده‌بانی موثر انجام دهیم، خاطرنشان ‌کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد نقش بسیار مهمی در جذب سرمایه اجتماعی دارند و بسیار مطمئن هستیم که ارزش‌ها در سازمان‌های مردم‌نهاد قوت می‌گیرند.
ابتکار با اشاره به اینکه سازمان‌های مردم‌نهاد در کاهش خطاها و بهبود عملکردها می‌توانند موثر باشند و باید سازمان‌های مردم نهاد این جوانمردی را پیدا کنند، ادامه داد: خوشبختانه فعالان موجود در سازمان‌های مردم‌نهاد فعالان حقوقی هستند که طبق آیین‌نامه و برنامه رفتار می‌کنند و دولت درباره تقویت این سازمان‌ها پیشنهاد و قانونی مدنظر قرار داده است.
وی با بیان اینکه وقتی از سازمان‌های مردم‌نهاد صحبت می‌کنیم از یک سازمان با پشتوانه مناسب به لحاظ ساختاری و تشکیلاتی مجهز صحبت می‌شود، گفت: مهم مدیریت غیردولتی و متفاوت از مدیریت دولتی است و خوشبختانه بر آموزش مهارت‌های مدیریتی در سازمان‌های مردم‌نهاد تاکید بسیاری شده است.
معاون ریاست جمهوری در امور بانوان تصریح کرد: در بخش خصوصی و مدیریت دولتی موضوع مورد نظر این است که باید در هر دو کار کنیم و در این خصوص طرح درس‌هایی تهیه شده است که قطعا در مدیریت غیردولتی الهام‌بخش و تاثیرگذار خواهد بود.

*خبرنگار:فاطمه شريفي


آدرس کوتاه :