شناسه : 88903320
استاندار یزد در حاشیۀ بازدید از جشنوارۀ نوروزی پاتوق:


استاندار یزد پس از بازدید از چهارمین جشنواره نوروزی پاتوق شمسی رستاق در شهرستان اشکذر با بیان اینکه اعتماد مردم به یزد‌ی‌ها بالاست، گفت: نیاز امروز جامعۀ ما توجه به مسائل فرهنگی و روابط اجتماعی سالم است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، یک‌شنبه ششم فروردین ماه، استاندار یزد، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعۀ منابع استانداری، مدیرکل حوزۀ استاندار و فرماندار اشکذر از چهارمین جشنوارۀ نوروزی پاتوق شمسی رستاق در شهرستان اشکذر بازدید کردند.
«سیدمحمد میرمحمدی» پس از بازدید از غرفه‌های مختلف این جشنواره ضمن تقدیر از دست‌اندرکاران برگزاری جشنوارۀ پاتوق، این اقدام را در معرفی دستاوردها، آداب و رسوم و صنایع دستی منطقه اقدامی شایسته و مؤثر دانست.
وی ادامه داد: نیاز امروز جامعۀ ما توجه به مسائل فرهنگی و روابط اجتماعی سالم است و برای اینکه زندگی‌های بهتری داشته باشیم نیازمند افزایش همدلی، همکاری و صمیمیت در جامعه هستیم.
میرمحمدی افزود: اگر همدلی و صمیمیت در جامعه گسترش یابد، اخلاق‌مداری نیز تجلی بارزتری در بین مردم خواهد داشت و در این صورت می‌توانیم الگویی برای مردم سایر کشورها باشیم.
استاندار یزد با بیان اینکه اعتماد مردم به یزد‌ی‌ها بالاست، خاطرنشان کرد: این اعتماد که امروز به یک شاخص مهم تبدیل شده است نباید از دست برود؛ به‌ویژه نسل جوان و نوجوان ما باید به این مهم توجه بیشتری داشته باشند.
میرمحمدی در پایان سخنان خود گفت: ضروری است همۀ ما با همّت و تلاش بیشتر سلامت، صداقت، درستی و امانت‌داری را که از صفات بارز مردم استان یزد و میراث پدران و نیاکان ماست را حفظ کنیم و این الگوی ارزشمند را به مردم ایران و حتّی جهان معرفی کنیم.