جلسه ابلاغ هزینه‌کرد اعتبارات تجهیزاتی جذب شده از سازمان امور اجتماعی کشور ویژۀ مناطق حاشیه‌نشین شهر یزد با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، مدیران دستگاه‌های آموزش و پرورش، نهاد کتابخانه‌های عمومی، فنی و حرفه‌ای، ورزش و جوانان و بهزیستی یزد برگزار شد.

به گزارش اداره کل‌ روابط عمومی استانداری یزد، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در جلسه‌ای که با هدف توجیه ضرورت هزینه‌کرد ابلاغی در مناطق حاشیه‌نشین برگزار شد، بیان کرد: اعتبارات سازمان امور اجتماعی در راستای تجهیز مناطق حاشیه‌نشین و برگزاری برنامه‌های اجتماعی فرهنگی در این مناطق هزینه خواهد شد.
"فخرالسادات خامسی هامانه" دربارۀ میزان اعتبار دستگاه‌ها گفت: 632 میلیون تومان اعتبار برای اداره کل آموزش و پرورش، 43 میلیون تومان اعتبار برای نهاد کتابخانه‌ها، 180 میلیون تومان اعتبار برای اداره کل ورزش و جوانان، ‌320 ميليون تومان اعتبار فني و حرفه اي و 120 میلیون تومان برای اورژانش خدمات اجتماعی سازمان بهزيستي در سه شهرستان ابلاغ شده است.
وی افزود: علاوه بر اين، با تخصيص بودجه اي متمركز به سازمان بهزيستي، اعتبار تجهیزاتی برای طرح احراز هویت و پایگاه داده متکدیان در نظر گرفته شده و
ارتقا و تجهیز خانه ورزش منطقه حسن‌آباد، کتابخانه منطقه کشتارگاه، خانه محلات و تجهیز مدارس مناطق حاشیه‌نشین شهر از اقداماتی است که طی این طرح به انجام خواهد رسید.
خامسی در پایان تصریح کرد: دستگاه‌ها مؤظف هستند در قبال بودجه دریافتی از سازمان امور اجتماعی کشور، برنامه‌های اجتماعی فرهنگی در مناطق حاشیه نشین شهر یزد برگزار کنند.
لازم به ذکر است، برنامه‌های کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی استان یزد بر حاشیه‌نشینی متمرکز است.

★خبر و عکس: مریم بهرامی*


آدرس کوتاه :