شناسه : 94892738
استاندار یزد:


«سید محمد میرمحمدی» در آیین اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه و مستند رضوی یزد اظهار داشت: این‌گونه جشنواره‌ها باید سبک زندگی ائمه را به جهان بشریت نشان دهد تا ضروری‌ترین نیاز امروز جامعه که داشتن الگو برای انسان‌ها است، مرتفع شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استانداری یزد، «سید محمد میرمحمدی» در آیین اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه و مستند رضوی با تبریک و گرامیداشت دهه کرامت اظهار داشت: همه افراد جامعه هنردوست هستند و این موضوع از زیباترین‌هایی است که خداوند نیز دوست دارد.
وی بابیان اینکه برگزاری این‌گونه جشنواره‌ها موجب رقابت بین هنرمندان برای خلق آثاری نوین شده است؛ ادامه داد: خوشبختانه جشنواره رضوی یزد ازنظر تعداد شرکت‌کنندگان و حتی کیفیت آثار ارائه‌شده روند روبه رشدی داشته است.
میرمحمدی بابیان اینکه هنریکی از زایش‌های قدرت تخیل و خلاقیت در وجود انسان است؛ عنوان کرد: تخیل و خلاقیت وقتی در هم می‌آمیزد صحنه‌هایی زیبا پدید می آید که همه را مسرور می‌کند.
وی بابیان اینکه صحنه‌های بسیار زیادی را به‌طور روزانه می‌بینیم اما از آن عبور می‌کنیم؛ ادامه داد: برخی از افراد این صحنه‌ها را موردتوجه قرار می‌دهند و آثاری را خلق می‌کنند تا با شیرینی و جذابیت خاصی برای مخاطب نمایش پیدا کند.
وی با اشاره به ارائه بیش از 400 اثر به جشنواره و انتخاب 57 اثر برتر از سوی داوران برای شرکت در جشنواره گفت: این نشان از موفقیت هنرمندان ما در جلب نظر داوران در 57 فیلم تولیدشده دارد و کسانی که زوایای هنر را جزءبه‌جزء می‌شناسند در خلق این ارزش‌ها نقش مهمی دارند.
میرمحمدی بابیان اینکه جشنواره رضوی مزین به نام امام رضا(ع)؛ امام هشتم شیعیان است؛ اظهار داشت: این‌گونه جشنواره‌ها باید سبک زندگی ائمه را به جهان بشریت نشان دهد تا ضروری‌ترین نیاز امروز جامعه که داشتن الگو برای انسان‌ها است، مرتفع شود.
وی با تأکید بر اینکه بشریت از الگوهای موجود انسانی در این مسیر زندگی دور شده است؛ گفت: امید است هنرمندان بتوانند الگوهایی کامل را با تمام ویژگی‌هایی که داشته‌اند به جامعه بشری معرفی کنند.
استاندار یزد بابیان اینکه بشر از گرفتاری‌ها و جنگ و خونریزی و این مصیبتی که امروز با آن روبرو است خسته شده است؛ عنوان کرد: وقتی نیرو، توانایی، ظرفیت و استعداد بهره‌گیری از هنر وجود دارد ضرورت دارد آثاری زیبا تولید شود تا در مسیر تکامل و صحیح زندگانی قرار گیرد.
میرمحمدی در بخش پایانی سخنانش داشت: خوشبختانه جشنواره رضوی توانسته است از این ظرفیت‌ها بهره‌مند باشد و نشاطی را به مردم بدهد که جای تشکر دارد و باید خداوند را نیز شکر گذار بود که این توفیق را نصیب ما کرده است.