شناسه : 87669590
معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری:


معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ستاد اجرایی خدمات سفر استان یزد، بهره‌مندی از مناسبت‌های مختلف را یکی از رویکردهایی دانست که کمک‌کننده به حفظ و احیای ریشه های هویتی این استان است.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، ستاد خدمات سفر استان، پنج شنبه پنجم اسفند با حضور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، استاندار یزد، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در تالار اندیشه استانداری یزد برگزار شد.
معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  در جلسۀ ستاد اجرایی خدمات سفر بیان کرد: استان یزد بزرگترین شهر خشت خام جهان است که پروندۀ ثبت جهانی بافت تاریخی آن با تلاش و ارادۀ جدّی مسئولانش به سازمان یونسکو ارسال شده و در حال بررسی است.
«زهرا احمدی‌پور» گفت: جهانی شدن یزد نیاز به ارائۀ خدمات در سطح جهانی دارد و بهره‌مندی از مناسبت‌های مختلف یکی از رویکردهایی است که این استان می‌تواند برای حفظ و احیای ریشه های هویتی خود به‌کار بگیرد.
وی با اظهار امیدواری که نوروز96 اتفاقات جدیدی در استان یزد رقم خواهد خورد، بیان کرد: ظرفیت‌های بخش گردشگری امکان درآمدزایی ویژه‌ای دارند و اگر به آنها باور داشته باشیم، می‌توان از این فرصت‌ها برای تحقق اقتصاد مقاومتی نیز بهره‌ گرفت.
معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به ایجاد مثلث گردشگری یزد، اصفهان و شیراز اشاره کرد و گفت: این مثلث حاکی از این است که سرمایه‌های انسانی سه استانِ یزد و شیراز و اصفهان همواره به صورت مسالمت‌آمیز در کنار هم بوده‌اند.
وی افزود: امیدواریم مناسبات این استان‌ها نیز همراه با هم رقم بخورد و شاهد توسعۀ روزافزون گردشگری در این مثلث باشیم.
احمدی‌پور گفت: ارزش‌های فرهنگی و هنری یک سرمایه است که اگر یک استان را به جهانیان معرفی کنیم سرمایه‌های فرهنگی هنری آن را نیز برای نسل‌های بعد حفظ کرده‌ایم.
معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  بر تقویت و توسعۀ ظرفیت‌های گردشگری در سطح کشور تأکید و بیان کرد: توسعۀ گردشگری نیاز به همدلی و همکاری بین قوای سه گانۀ کشور دارد و استان یزد می‌تواند برای حفظ ارزش‌های فرهنگی و هنری‌ خود، از ظرفیت‌های قانونی به ویژه ظرفیت‌های برنامۀ ششم توسعه استفاده کند.