شناسه : 100146668
استاندار یزد:


استاندار یزد در دوازدهمین نشست ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان اظهار داشت: دوری و نزدیکی نقاط مختلف استان به مرکز استان دلیلی بر دیده شدن یا نادیده گرفته شدن نیست چراکه ما وظیفه‌داریم در پهنه‌ای به نام استان یزد که قبول مسئولیت کرده‌ایم وظایف خود را انجام دهیم و به مسائل و مشکلات مردم رسیدگی کنیم.

 به گزارش روابط عمومی استانداری یزد؛ دوازدهمین نشست ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان عصر پنج‌شنبه 2 آذرماه با حضور استاندار یزد و اعضای این ستاد در محل معدن «اسمالون» شهرستان خاتم برگزار شد.
استاندار یزد پس از بازدید از معدن اسمالون شهرستان خاتم و در ابتدای نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان، پیروزی محور مقاومت در برابر جبهه شقاوت و شرارتِ داعش را به فرماندهی معظم کل قوا و همه رزمندگان و عزیزانی که این پیروزی پرافتخار و جاودانه را رقم زندند تبریک و شادباش گفت.
«محمود زمانی قمی» آنگاه بابیان اینکه ازاین‌پس و در راستای ایجاد رونق در تولید و اشتغال برنامه داریم تا جلسات ستاد راهبری اقتصادی مقاومتی را به همه شهرستان‌های استان ببریم؛ افزود: حضور مدیران استان در این نقطه معدنی این پیام را دارد که آنها بدانند که نباید صرفاً پشت میزهایشان و در مرکز استان بنشینند؛ بلکه باید مسئولیت خود را در پهنه استان یزد انجام دهند.
وی بابیان اینکه پرداختن به حل اصلی‌ترین مسئله و مشکل کشور و استان؛ یعنی رونق در تولید و اشتغال و مبارزه با بیکاری ما را به اینجا کشانده است؛ تأکید کرد: این مهم امری است که از رکن رکین نظام یعنی رهبر معظم انقلاب صادرشده و همه قوا، بخصوص دولت و آقای رئیس‌جمهور در تعقیب آن هستند؛ بنابراین همه ما به لحاظ اعتقادی و قانونی موظفیم این امور را در دستور کار قرار دهیم و ضمن پیگیری‌های مجدانه آن را تکرار کنیم.
زمانی قمی با اشاره به اینکه ستاد اقتصاد مقاومتی استان ازاین‌پس هرکجا که مشکلی در آنجا باشد تشکیل جلسه خواهد داد؛ افزود: برخی از مسائل، مشکلات و موانع با دست در دست هم دادن مسئولان استان حل‌وفصل می‌شود و بخش دیگری نیز می‌بایست به مرکز منتقل شود تا تصمیمی برای آن‌ها گرفته شود. تشکیل این جلسات نیز می‌تواند از 10 مشکل یک یا دوتای آن‌ها را حل کند و در نهایت شرایط را به نفع وضعیت رضایت‌بخش و مطلوب‌تر تغییر دهد.
وی خاطرنشان کرد: دوری و نزدیکی نقاط مختلف استان به مرکز استان دلیلی بر دیده شدن یا نادیده گرفته شدن نیست چراکه ما وظیفه‌داریم در پهنه‌ای به نام استان یزد که قبول مسئولیت کرده‌ایم وظایف خود را انجام دهیم و به مسائل و مشکلات مردم رسیدگی کنیم.
استاندار یزد در بخش دیگری از سخنانش به مباحث مطرح‌شده از سوی نماینده مردم شهرستان خاتم اشاره کرد و افزود: اگر می‌بینید نماینده محترم مردم دغدغه‌هایی را فهرست می‌کنند در حقیقت ناشی از ذات نمایندگی است. وقتی فردی روی صندلی نمایندگی مردم می‌نشیند باید نظارت را در دستور کار خود قرار دهند و نقطه‌ضعف‌ها را تذکر دهد. ما نیز باید این موارد را به جان بخریم و با کمک خود ایشان با همین بضاعتی که کشور دارد و همگان از آن مطلع هستند به بندگان خدا خدمت کنیم.
این مقام مسئول ادامه داد: تصور می‌کنم مبانی دینی و منابع روایی ما نیز همین‌گونه بیان می‌کنند، به‌طوری‌که خداوند برای افرادی که برای بندگانش خدمت می‌کنند بیشترین ارزش را قائل می‌شود.
استاندار یزد در ادامه تأکید کرد: قاعدتاً در همه نظام‌های دنیا پل و جاده ساخته می‌شود اما آنچه نظام ما را در خدمت‌رسانی متمایز کرده است انجام کار برای رضا خدا است. در نظام جمهوری اسلامی اخلاق جاری است و اقدامات با نیت‌های پاک‌صورت می‌گیرد تا گره‌ای از کار مسلمانی گشوده شود و خداوند متعال به ما لطف و عنایت بیشتری کند.
عالی‌ترین مقام اجرایی استان یزد با اشاره به اینکه همه مصوباتی که در ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی اخذ می‌شود لازم اجرا است و دبیرخانه ستاد مسئول پیگیری آن‌ها است؛ گفت: لازم است برای هر چهار یا پنج جلسه فردی را مسئول رسیدگی برای اجرایی شدن مصوبات کنید.
این مقام مسئول بابیان اینکه مسئول پیگیری مصوبات می‌بایست با حضور در ادارات، اجرایی شدن مصوبات را پیگیری کرده و گزارش آن را به دبیرخانه ارائه کند؛ عنوان کرد: درصورتی‌که مصوبات بدون دلیل انجام‌نشده باشد مطمئنا قصوری صورت گرفته و اگر اجرایی نشدن آنها دلیلی داشته باشد می‌بایست راهکار بعدی حل مشکل اندیشیده شود.
استاندار یزد بابیان اینکه اگر مصوبه‌ای روی کاغذ آمد به معنای وعده است؛ خاطرنشان کرد: اگر مسلمانی به وعده خود عمل نکند از سوی جامعه مورد مواخذه قرار می‌گیرد و از همه مهم‌تر اینکه می‌بایست در پیشگاه خداوند متعال پاسخگوی رفتار خود باشد، بنابراین مدیران استان به این نکته توجه ویژه‌ای داشته باشند.
زمانی قمی سپس در بخش پایانی سخنانش خطاب به مردم شهرستان خاتم گفت: آمدن مدیران استان به این نقطه معدنی و صنعتی صرفاً برای تشکیل یک جلسه اقتصاد مقاومتی بوده است و سفر ما به شهرستان خاتم و شهرهای مروست و هرات در زمان خود انجام خواهد شد تا علاوه بر شنیدن سخنان شوراهای اسلامی و مردم مشکلات این شهرستان را بررسی کنیم.