استاندار یزد:


استاندار یزد در نشست شورای اداری استان با اشاره به اینکه پوشش رسانه‌ای هفته دولت در استان نمود بیشتری نسبت به سال‌های قبل داشت، گفت: برگزاری موفق اجلاس بین‌المللی پیرغلامان حسینی می تواند تمرین بسیار خوبی برای تعامل و همکاری دستگاه‌های استان باشد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، روز جمعه هشتم شهریور ماه ۹۸ و در آخرین روز از بزرگداشت هفته دولت، نشست شورای اداری استان با حضور "عبدالعلی علی عسگری" رئیس ‌سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، " محمد علی طالبی" استاندار یزد، نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، معاونین استاندار، ‌مدیرکل حوزه استاندار، فرمانداران و اعضای شورای اداری استان در سالن کوثر استانداری برگزار شد.
‌استاندار یزد در این نشست ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر، شهدای دولت و هفته دولت، گفت: اجلاس ‌بین المللی پیرغلامان و خادمان حسینی رویداد بسیار خوبی بود که در استان یزد اتفاق افتاد و شاید خیلی زودتر از اینها، یزد با توجه به جایگاهی که در زمینه برخورداری از ارزش‌های دینی و حسینی در کشور دارد استحقاق این را داشت که میزبان این عزیزان باشد.
"‌محمدعلی طالبی" با تقدیر از همکاری و تعاملی که مجموعه صدا و سیما ‌و بسیج رسانه ملی با استان در برگزاری این اجلاس داشتند، ‌ادامه داد: خوشبختانه با وجود همه کاستی‌هایی که در استان به آن واقف هستیم، این اجلاس مورد رضایت پیرغلامان ‌حسینی بود.
وی افزود: هیچ کسی را از بین پیرغلامان ندیدم که کوچک‌ترین نارضایتی از برنامه‌های این اجلاس داشته باشد که جای خوشحالی دارد.
عالی ترین مقام اجرایی استان خاطرنشان کرد: دو چیز در این اجلاس برای ما نمود بسیار مشخصی داشت که نکته اول تعامل و همکاری بسیار خوب دستگاه‌ها و نهادهای مسئول در این اجلاس بود.
"طالبی" سپس با بیان اینکه صدا و سیمای مرکز یزد هم تعامل بسیار خوبی در برگزاری هر چه بهتر این اجلاس داشت، گفت: نکته دوم نیز مشارکت خیرین و هیئت‌های عزاداری در برگزاری این ‌اجلاس بود.
استاندار یزد ادامه داد: برای نخستین بار بود که در استان یزد اجلاسی با این ابعاد چه به لحاظ تعدد میهمانان داخلی و چه به لحاظ میهمانان خارجی برگزار می‌شد‌، به طوریکه ۷۰۰ مهمان داخلی و خارجی از ۲۸ کشور جهان در این مراسم حضور داشتند و در کنار آن هم تعدد مراکز برگزاری برنامه‌های اجلاس‌ با ۵ مکان در نظر گرفته شده کار برگزاری را سخت می‌کرد که خوشبختانه اجلاس بسیار خوبی برگزار شد.
وی افزود: برگزاری موفق اجلاس بین‌المللی پیرغلامان حسینی می تواند تمرین بسیار خوبی برای تعامل و همکاری دستگاه‌های استان باشد.‌
عالی ترین مقام اجرایی استان خاطرنشان کرد: پیش از برگزاری اجلاس با چند استان که پیش از این میزبانی را برعهده داشتند در ارتباط با موارد مختلف صحبت کردیم و با همه شناختی که پیدا کرده بودیم، به نظر می‌رسد که خیلی خوب توانستیم این اجلاس را برگزار کنیم.
"طالبی" در ارتباط با هزینه‌های انجام شده اجلاس بین‌المللی پیرغلامان و خادمان حسینی، گفت: اساسا هیچ اطلاعی از مبلغ هزینه شده نداریم زیرا از صفر تا صد خیلی از هزینه‌ها را خیرین و هیئت‌های مذهبی بدون ذکر مبلغ انجام داده اند.
استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود در ارتباط با هفته دولت،‌ بیان کرد: در این هفته ٧٢٠ پروژه با سرمایه‌گذاری ۲۵۰۰ میلیارد تومان در سطح استان به بهره‌برداری رسید و معاونان استاندار به اتفاق مدیران استانی در تمام شهرستان‌های یزد حضور پیدا کردند.
وی با بیان اینکه برد و پوشش رسانه‌ای هفته دولت در استان یزد امسال نسبت به سال‌های قبل نمود بسیار بالاتری داشت‌ ضمن تقدیر از تعامل مدیران استان و شهرستان ها با اهالی رسانه، اظهار امیدواری کرد: این پروژه‌ها سبب خیر و برکت برای استان و کشور باشد.‌

                    طرح آمایش استان، ‌عملیاتی و مورد اجماع مدیران و نخبگان جامعه باشد
عالی ترین مقام اجرایی استان در ارتباط با سند آمایش استان، گفت: تصویب سند آمایش سرزمینی استان به عنوان سندی که در حداقل زمان نهایی شود و از این حیث جزو رتبه‌های اول کشور باشد، امکان پذیر بود ولی هدف ما تدوین سند آمایشی برای استان است که  عملیاتی و مورد اجماع همه مدیران و نخبگان باشد و به همین دلیل این سند در نهایت شفافیت در معرض اظهارنظر و هم اندیشی صاحب‌نظران در استان قرار گرفت.
"طالبی" در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: ترجیح می‌دهیم حتی اگر قرار است استان آخر در تصویب سند آمایش باشیم، طرحی تدوین و تصویب کنیم که با اجرای دقیق آن بتوانیم شاهد توسعه متوازن استان در همه ابعاد باشیم.
گفتنی است در این نشست ضمن تقدیر از استاندار یزد و دست اندرکاران برگزاری هفدمین اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی، چندین طرح و پروژه صدا و سیمای مرکز یزد به صورت ویدیوکنفرانس به بهره‌برداری رسید و از آثار فاخر رسانه ملی در استان رونمایی شد.

★‌خبرنگار: مجید وفا‌یی شاهی★

★‌عکس: ‌رضا زارع★


آدرس کوتاه :