استاندار یزد با صدور پیامی ، فرا رسیدن هفته دولت را گرامی داشت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، "محمدعلی طالبی " در این پیام اورده است: شیوه نگرش مردم و نقش آفرینی آنها در فرایند رابطه میان دولت و ملت، همواره یکی از مهمترین چالشهای پیش روی دولتها در یک نظام مردم سالار مبتنی بر اصول جمهوریت و برامده از رای و نظر مردم بوده است.
در نظام جمهوری اسلامی که افتخار ارائه الگوی مردم سالاری دینی را در عرصه سیاسی منطقه دارد، نقش دولت به عنوان تسهیل کننده رابطه میان مردم و ارکان حاکمیت و مجری قوانین در راستای ایجاد جامعه ای قانونمدار، شهروند محور و پیشرو، نقشی غیرقابل انکار و تاثیر گذار است.

بدیهی است که هر چه دولتها بتوانند زمینه مشارکت عمومی مردم در قالب تشکلها و احزاب و حرکتهای آگاهانه جمعی به سوی دستیابی به آگاهی و تحول آفرینی اجتماعی در چارچوب قانون را فراهم کنند، در حقیقت به راهی گام نهاده اند که پیمودن آن میتواند به ارتقاء سرمایه اجتماعی و افزایش سطح اعتماد عمومی و در نهایت کاهش هزینه های حکومتداری بیانجامد.

دوم تا هشتم شهریورماه که با زنده نگهداشتن یاد و خاطره رییس جمهور و نخست وزیر انقلاب، شهیدان والامقام رجایی و باهنر همراه است، فرصتی برای تجدید عهد دولتمردان با مردم و تلاشی مضاعف در جهت افزایش سطح اعتماد عمومی و ارتقاء سرمایه اجتماعی در جامعه و تحکیم پلهای ارتباطی میان دولت و مردم و تاکید بر رعایت الگوی برتر مدیریتی مبتنی بر پایبندی به مبانی حکمرانی خوب در جامعه است.
آنچه مردم را نسبت به دولت، چه به معنای عام و چه در معنای خاص آن دلبسته میکند و او را همراه و همگام و همدل با دولت می سازد، تلاش دولت برای پاسداشت حرمت و کرامت انسانی و احترام به باورها و نظرات و سلایق مختلف اقشار مردم و پرهیز از خودی و غیر خودی کردنهای ناروا و تعهد در قبال مردم در راستای مسوولیت پذیری، شفافیت، قانونمداری و کنترل فساد در هر سطح و مرحله ای و در نهایت روراست بودن با مردم و برخورد صادقانه با شهروندان است.
گرچه تمام طول سال عرصه تکاپوی دولت و تعهد او در مسیر همراهی و همدلی با مردم است، اما تاکید دارم که هفته دولت در استان یزد باید به نماد مردم داری و مردم مداری مسئولان و تمامی پرسنل اداری و اجرایی در سراسر استان بدل شود و فرصتی باشد برای ایجاد فرایند گفت و گوی سازنده، صادقانه، متواضعانه و محترمانه با مردم بزرگواری که علیرغم وجود ضعفها و کاستیها و گاه ناکارامدیها ، دولت برامده از رای خویش را همراهی می کنند.
هیچ ارزشی برای یک دولت و هیچ ماندگاری تاریخی برای او، بیش از این نخواهد بود که دل در گرو مهر و خدمت به مردمی داشته باشد که صادقانه به او اعتماد کرده اند و چشم به راه خدمات رسانی دولت هستند و این همان تعهد ارزشمندیست که باید از سوی دولت نسبت به مردم پاس داشته شود.
بار دیگر فرارسیدن هفته دولت و روز کارمند را با ادای احترام به همه شهدای دولت و تمامی کارمندان دستگاه های اجرایی و دولتی در سراسر استان گرامی می دارم و پویایی و تندرستی و موفقیت روزافزونتان در همراهی با مردم شریف استان را از خدای متعال خواستارم.
آدرس کوتاه :