شناسه : 92521493
استاندار یزد خبرداد:


استاندار یزد در نشست توسعه صادرات استان گفت: دوخطه کردن خطوط ریلی حمل‌ونقل در محدوده استان 80 درصد پیشرفت داشته است و تا پایان سال از آن بهره‌برداری خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، اولین نشست توسعه صادرات غیرنفتی استان در سال 96 با ریاست استاندار یزد در محل استانداری یزد برگزار شد.
«سید محمد میرمحمدی» گفت: زیرساخت‌های صنعت در استان یزد با سرعت خوبی در حال پیشرفت است به‌طوری‌که دوخطه کردن خطوط ریلی حمل‌ونقل در محدوده استان یزد تا 80 درصد پیشرفت داشته است و تا پایان سال از آن بهره‌برداری خواهد شد تا کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل را در پی داشته باشد.
وی گفت: لازم است اتحادیه صادرکنندگان با داشتن آمار دقیق بتواند تصمیم‌گیری بهتری داشته باشد و دولت نیز در این راستا به ارائه تسهیلات بپردازد.
وی افزود: درصورتی‌که در موضوع باربری کالاها خلاف قانون انجام می‌شود یا پورسانت‌های غیرمتعارف ردوبدل می‌شود باید طبق قانون برخورد شود نه اینکه نرخ باربری را افزایش دهیم تا بر تولید کشور و تولیدکننده که به حمل‌ونقل و باربری کالا نیاز دارد فشار مضاعف وارد شود.
وی با اشاره به فرسوده بودن ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: اگر گفته می‌شود 36 درصد ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای استان فرسوده است باید پیگیری‌های لازم برای بهبود این وضعیت هرچه سریع‌تر انجام شود.
میرمحمدی در خصوص وضعیت جابه‌جایی پول با کشورهای خارجی گفت: موضوع جابه‌جایی پول در خارج از کشور با برخی کشورها تا حدی حل‌شده است و برخی دیگر هم در حال پیگیری است و برای راه‌اندازی سامانه حمل‌ونقل هم در استان با توجه به رتبه خوب آی تی و آی سی تی مشکل خاصی نداریم فقط باید توسط مسئولان مربوطه در استان همت و این سامانه راه‌اندازی شود.
وی بابیان اینکه شرکت در نمایشگاه‌های خارجی وسیله است نه هدف، گفت: درصورتی‌که تولیدکننده‌ای در نمایشگاه خارجی شرکت می‌کند باید قرارداد خارجی حاصل این اقدام باشد.