شناسه : 98335176
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری یزد:


مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری یزد در نخستین نشست شورای پدافند غیرعامل شهرستان ابرکوه با اشاره به اینکه این شهرستان یکی از قطب های کشاورزی استان یزد است، گفت: کارگروه های پدافند غیرعامل در شهرستان ابرکوه با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های آن اولویت بندی می شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، "محمدصادق طهماسبی"  هم زمان با فرارسیدن هفته نکوداشت پدافند غیرعامل و در نخستین نشست شورای پدافند غیرعامل شهرستان ابرکوه که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، بیان کرد: خوشبختانه با حمایتها و تاکیدات مقام معظم رهبری و توجه ویژه ریاست محترم جمهور فعالیت های خوبی در حوزه پدافند غیرعامل انجام شده است و امروز نیازمند آموزش عمومی به مردم در این حوزه هستیم.
دبیر شورای پدافند غیرعامل استان ادامه داد: در کنار اقدامات اجرایی و فعالیت هایی که در حوزه شورای پدافند غیرعامل استان انجام شده و کارهای خوبی که به همت فرمانداران محترم در شوراهای پدافند غیرعامل شهرستان ها درحال انجام است، پرداختن به مباحث آموزشی و آگاه سازی مردم در این حوزه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
طهماسبی افزود: ششم تا دوازدهم آبان ماه سال جاری به نام هفته نکوداشت پدافند غیرعامل نام گذاری شده است و در امسال برنامه های کمی و کیفی مناسبی در این حوزه در سطح استان و شهرستان ها برگزار می شود.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در شهرستان ابرکوه این شهرستان را یکی از قطب های کشاورزی استان دانست و خواستار راه اندازی و اولویت بندی کارگروه های هفت گانه آب و انرژی، جهادکشاورزی، بهداشت، سلامت و امداد و نجات، راه و شهرسازی و پشتیبانی خدمات شهری، صنعت، معدن و تجارت، فرهنگی، اجتماعی و آموزشی و کارگروه دفاعی، امنیتی، انتظامی، سازماندهی و مشارکت مردمی شد.


آگاه سازی مردم با هدف کاهش آسیب پذیری


سرپرست فرمانداری شهرستان ابرکوه نیز در این نشست با اشاره به جایگاه مهم پدافند غیرعامل گفت: آموزش و آگاه سازی مردم در این حوزه باید با هدف کاهش آسیب پذیری و تهدیدها انجام شود.
"محمد محامدی" با تشریح اقدامات انجام شده برای راه اندازی شورای پدافند غیرعامل ابرکوه، برای راه اندازی و فعال سازی کارگروه های شورای پدافند غیرعامل این شهرستان در کوتاه ترین زمان ممکن اعلام آمادگی کرد.
هشتمین شورای پدافند غیرعامل شهرستان های استان یزد در شهرستان ابرکوه فعالیت خود را آغاز کرد.
گفتنی است پیش از این نشست مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری با حضور در منزل رسولی فرماندار سابق ابرکوه برای ایشان آرزوی بهبودی و سلامتی کامل کرد.