سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری:


سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد با تاکید بر نظارت دقیق بر بازار استان، خواستار تامین و عرضه کالاهای ضروری مردم با قیمت مناسب در ماه مبارک رمضان شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، روز یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ‌ماه نشست مشترک کارگروه تنظیم بازار استان و کمیته نظارت بر عرضه کالاهای اساسی به ریاست "سیدمسعود عظیمی" سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، مسئولان قضایی استان و اعضای این کارگروه در سالن شهید موحدین استانداری برگزار شد.‌
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در این نشست، گفت: نظارت و تنظیم بازار در ماه مبارک رمضان بسیار اهمیت دارد و لازم است کالاهای ضروری مردم در این ماه با قیمت مناسب تأمین و عرضه شود.
"سیدمسعود عظیمی" ‌ادامه داد: باید به کسبه با انصاف احترام گذاشته و از آنها تقدیر شود و با گران فروشان، دلالان و متخلفین نیز به شدت برخورد قانونی صورت گیرد.
‌وی افزود: لازم است در جلسات کارگروه تنظیم بازار استان و نظارت بر عرضه کالاهای اساسی عدد و رقم‌ها و افزایش و کاهش قیمت‌ها به طور شفاف به بحث گذاشته شود و تصمیم گیری های ما در این جلسات بر اساس آمارها و تحلیل‌های دقیق باشد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با بیان اینکه در برخی خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها در استان با افزایش قیمت روبرو بوده‌ایم، خاطرنشان کرد: مردم اصلاً نمی‌توانند تحمل کنند که کالاهای اساسی آنها بالاتر از قیمت‌های مصوب در بازار عرضه شود.
عظیمی از اداره کل بازرسی استان و تمام نهادهای نظارتی و دستگاه‌ها خواست به کمک دولت بیایند و به ویژه در ماه مبارک رمضان چتر نظارتی گسترده‌تر شود تا کالاهای اساسی مردم با قیمت مناسب‌تر و کیفیت بالاتر در بازار عرضه شود.
وی با تاکید بر اصلاح فرآیندها در رابطه با تنظیم بازار استان از جهاد کشاورزی و تعاون روستایی استان خواست تا یک هفته آینده مکانیزم‌های خود را برای عرضه مستقیم کالاها در شهرستان‌ها، بخش‌ها و دهستان‌ها ارائه دهند.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در پایان سخنان خود شهرداری‌های استان را مکلف کرد تا برای تنظیم بازار بهترین مکان‌هایشان را بنا بر اعلام نیاز دستگاه‌ها در اختیار دستگاه‌های اجرایی و اصناف قرار دهند تا با کمک آنها کالاهای اساسی مردم به طور مناسب‌تری عرضه شود.
گفتنی است در این جلسه "محمدرضا علمدار یزدی" رئیس سازمان، صنعت معدن و تجارت گزارشی از وضعیت قیمت کالاهای اساسی  ‌مردم استان ازجمله قیمت گوشت قرمز، گوشت مرغ، تخم مرغ، شکر، برنج، ‌خرما، ‌میوه و سبزیجات و زولبیا و بامیه ارائه داد.

★‌خبرنگار: ‌مجید وفایی شاهی★
★‌عکس: ‌رضا زارع★


آدرس کوتاه :