رئیس ستاد انتخابات استان:


رئیس ستاد انتخابات استان یزد گفت: در بحث تبلیغات هماهنگی مطلوبی بین دستگاه‌های اجرایی، قضایی، شهرداری و نظامی برقرار است و حجم تخلفات تبلیغاتی در استان نسبت به انتخابات قبل 30 درصد کاهش داشته است.

به گزارش روابط عمومی استاندار یزد، سومین نشست خبری رئیس ستاد انتخابات استان با حضور اصحاب رسانه استان برگزار شد.

«محمدعلی طالبی» در این نشست بابیان اینکه ارتباط با رسانه‌ها را در طول فرایند انتخابات و بعد از اتمام آن ادامه خواهیم داد؛ اظهار داشت: تاکنون تمام برنامه‌های مربوط به انتخابات مطابق برنامه زمان‌بندی انجام‌شده است.

وی تصریح کرد: تعیین اعضا و اسامی شعب ثبت‌نام و اخذ رأی در استان قطعی شده و 31 جلسه آموزشی نیز برای برگزارکنندگان انتخابات برگزارشده است.

وی در بحث تعداد قطعی داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: از مجموع سه هزار و 803 نفر داوطلب انتخابات شورای شهر و روستا سه هزار 563 نفر فعالیت خود را برای تبلیغات آغاز کرده‌اند و صرفاً 19 نفر رد صلاحیت شده‌اند که معادل پنج‌دهم درصد کل داوطلبان است.

وی با اعلام اینکه 99 و نیم درصد داوطلبین عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا تائید صلاحیت شده‌اند، گفت: از این تعداد 221 نفر انصراف دادند که 105 نفر در حوزه‌های انتخابات شهری و 116 نفر در حوزه‌های روستای انصرافشان ثبت‌شده و احتمال دارد موارد انصرافی بیشتری طی روزهای آینده داشته باشیم.

طالبی گفت: 876 شعبه ثبت‌نام و اخذ رأی در انتخابات ریاست جمهوری و 836 شعبه در انتخابات شورای شهر و روستا دایر می‌شود.

وی اعلام کرد: در انتخابات شورای شهر و روستا 95 شعبه تمام مکانیزه خواهیم داشت که فقط در دو شهر اردکان و میبد مستقر خواهد شد.

وی افزود: تا تاریخ 26 اردیبهشت‌ماه مانور رأی‌گیری در شعب تمام مکانیزه شهرستان میبد و اردکان ادامه خواهد داشت تا مردم آموزش‌های لازم را دریافت کنند و اتلاف وقت کمتری را در روز رأی‌گیری داشته باشند.

رئیس ستاد انتخابات استان بابیان اینکه 21 حوزه انتخابیه شهری و 392 حوزه انتخابیه روستایی در استان یزد داریم گفت: 117 نفر در حوزه‌های شهری و 1222 نفر در شعبه‌های روستایی به‌عنوان اعضای اصلی شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان یزد انتخاب خواهند شد.

وی افزود: آمار واجدین شرایط استان 677 هزار و 942 نفر است که از این تعداد 17 هزار و 9 نفر رأی اولی هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد بیان کرد: در بحث تبلیغات هماهنگی خوبی بین دستگاه‌های اجرایی، قضایی، شهرداری و نظامی برقرار است و حجم تخلفات تبلیغاتی در استان نسبت به انتخابات قبل 30 درصد کاهش داشته است.

رئیس ستاد انتخابات استان یزد اظهار داشت: استفاده از ظرفیت فضای مجازی و برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی در کنار اهمیت بالایی که دستگاه‌ها در برخورد با تبلیغات غیرمجاز داشته‌اند؛ شاهد کاهش این تخلفات بوده‌ایم.

طالبی با اعلام اینکه آخرین فرصت قانونی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری 8 صبح روز پنجشنبه و تبلیغات شورای های اسلامی شهر و روستا ساعت24 روز چهارشنبه است و بعدازآن تبلیغ ممنوع است، گفت: 24 هزار نفر در قالب عوامل اجرایی و بازرسی و حفاظت و نیروهای پشتیبانی و ستادی مسئولیت برگزاری انتخابات را در سطح استان انجام خواهند داد و جلسات مشترک متعددی با این افراد داشته‌ایم و هماهنگی کامل برقرار است.

رئیس ستاد انتخابات استان یزد گفت: تعداد بنر در انتخابات شورای شهر محدود به ستادهای افراد است و برخی موارد که بیش‌ازحد مجاز یا در مکان‌های غیر از ستاد داوطلب نصب‌شده از طریق نیروی انتظامی، شهرداری و فرمانداری‌ها جمع‌آوری‌شده است.


آدرس کوتاه :