شناسه : 96107788
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد:


مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد در گفتگو به مناسبت هفته دولت گفت: سرمایه براي ايجاد شغل يكي از مشکلات بانوان درجامعه می‌باشد که از اعتبارات صندوق کارآفرینی امید برای کمک به خود اشتغالی آنها استفاده کردیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد "رقیه کرمانیان" با اشاره به جمعیت یک میلیون نفری استان گفت: نيمي از جمعیت استان را  زنان تشکیل می دهند.
وی با تاکید بر فعالیت دفتر امور بانوان و خانواده استانداري، همسو با سیاست های کلی نظام و دولت تدبیر و امید در تمام حوزه ها برای بانوان، افزود: در حوزه خانواده و موضوعات اجتماعی براساس سیاست های کلی خانواده که در شهریور 95 از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد جلساتی را با دستگاههای دولتی و غیر دولتی و فعالان حوزه خانواده، برای هم افزايي با این رویکرد برگزار کردیم.
کرمانیان اعلام کرد: جهت دهی برنامه ها به سوی جامعه خانواده محور و تحکیم بنیان خانواده از اولویت های فعالیت دفتر امور بانوان بوده است و در این رابطه همایش و جشنواره های متعددی برگزار شد.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد با اشاره به برگزاری دو طرح ملی در جهت تحکیم بنیان خانوده، تربیت فرزند و مهارت‌های زندگی در استان، تصریح کرد: در این دوره‌ها اعضا سازمان‌های مردم نهاد به عنوان مدرس توسط متخصصان کشوری آموزش دیده‌اند و  همچنین بیش از هزار خانواده روستایی و شهری از این آموزش‌ها بهره مند شدند.
کرمانیان آموزش فرزند پروری و مهارت های زندگی، طرح خود مراقبتی و آموزش مسائل بهداشتی ویژه بانوان و آموزش توان افزایی مدیران زن را جزو دیگر فعالیت های آموزشی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد دانست.
وی همچنین در رابطه با بحث توانمندسازی و اشتغال گفت: بازدیدهایی از کارگاه‌های تولیدی و کارآفرینی بانوان داشته ایم و فرآیند کارآفرینی از ابتدای ایده‌پردازی را با آموزش مهارت‌ها برای بانوان دنبال کردیم.
این مقام مسئول بیشترین مشکل اشتغال برای بانوان را در حوزه سرمایه دانست و گفت:در این زمینه تفاهم‌نامه‌ای با معاونت امور زنان ریاست جمهوری و صندوق کارآفرینی امید منعقد شده است تا با اخذ اعتبارات و تسهیلات، برای خود اشتغالی بانوان در یزد استفاده شود.
کرمانیان هم چنین افزود: دفتر امور بانوان وخانواده استانداری ها بعنوان مرجع استانی کنوانسیون حقوق کودک در استان تعیین و  در این زمینه برنامه هایی را تدوین کرده است.