استاندار یزد تاکید کرد:


استاندار یزد در شورای هماهنگی و مدیریت روابط خارجی استان، به برخورداری استان یزد از ظرفیت های متنوع برای گسترش روابط خارجی اشاره و تاکید کرد:دستگاه های اجرایی فعالیت هماهنگ،هم افزایی و تعامل مثبت را سرلوحه فعالیت در حوزه های بین المللی قرار دهند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد،شورای هماهنگی و مدیریت روابط خارجی استان به ریاست «محمدعلی طالبی» استاندار یزد و با حضور "احمد ترحمی" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و «سیدمسعود عظیمی» سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در سالن زنده یاد حمیدیا تشکیل جلسه داد.
استاندار یزد در این جلسه عنوان کرد:استان یزد از متنوع ترین ظرفیت ها برای گسترش روابط خارجی برخوردار است که این موضوع با مقایسه میان حوزه گردشگری،مبادلات تجاری ، بازرگانی و علمی نسبت به سایر استان ها  و توجه به ظرفیت های دانشگاهی مشخص می شود.
«محمدعلی طالبی» افزود: با توجه به ظرفیت های شناخته شده،لازم است روابط خارجی استان نیز در همین چارچوب برنامه ریزی و مطابق این موضوعات گسترش یابد.
"طالبی" به لزوم پیگیری کمبودهای این حوزه اشاره و اظهار داشت: موضوعاتی از جمله  فعال سازی پرواز خارجی در فرودگاه یزد و استقرار  ایرلاینی در یزد به عنوان مبداء پرواز، نیازمند پیگیری است تا بتوانیم ظرفیت های ارتباطی بین المللی را فراهم سازیم.
وی خاطرنشان کرد: شناسایی توانمندی شهرستان های استان برای توسعه ارتباطات خارجی در قالب خواهر خواندگی در چهارچوب فعالیتهای حوزه گردشگری، از دیگر ضرورت های پیش رو در این عرصه است.
عالی ترین مقام اجرایی استان گفت:تهیه سند راهبردی در حوزه روابط بین الملل در استان اقدام شایسته و ارزشمندیست که آغاز شده اما لازم است نواقص این سند برطرف و نقاط قوت نیز برای ارائه در شورا تقویت شود.
"طالبی" یادآور شد: ضروریست سند راهبردی در حوزه روابط بین الملل، نشان دهنده شرح وظایف شفاف هر کدام از دستگاه های اجرایی استان باشد تا بتواند مصوب و لازم الاجرا شود.
استاندار یزد در پایان همه دستگاه های عضو این شورا را موظف به معرفی نماینده ای مشخص برای پیگیری امور بین المللی دانست و بیان کرد: امید است با رفع موانعی که فراروی روابط خارجی در استان است، بتوانیم ظرفیت های استان را  با فعالیت هماهنگ،هم افزایی و تعامل مثبت دستگاه های اجرایی به سمت موثری جهت دهی کنیم.

*عکاس:رضا زارع


آدرس کوتاه :