شناسه : 97815884


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در ستاد صيانت از حقوق شهروندي، وجوه نقض حقوق شهروندی را متفاوت دانست و افزود: یکی از وجوه نقض حقوق شهروندی نادیده گرفته شدن جایگاه شخصیت های مورد اعتماد مردم و نظام است.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد"محمد علي طالبي" ضمن تاكيد بر لزوم پيشتازي يزد در رعايت حقوق شهروندي گفت: دستگاه هایی که در اين زمينه عملکرد ضعیف داشته ياشند به مردم معرفی می‌شوند.
 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، يزد را از دیرباز زبانزد رعایت حقوق شهروندی  دانست و تاكيد كرد: انتظار می رود در این زمینه يزد پیشتاز باشد و شرایط تحقق اين مهم در استان وجود دارد.
وي در ادامه با اشاره به اينكه بحث حقوق شهروندی بعد از ابلاغ منشور حقوق شهروندی توسط رییس جمهور در سال95 در کل کشور مورد توجه جدي قرار گرفته است گفت: رعایت حقوق شهروندی و اجرای این ابلاغیه به طور مستقیم وابسته به مدیران مسئوليت پذير و باورمند است.
طالبي با تاكيد بر اينكه وجوه نقض حقوق شهروندی متفاوت است افزود: یکی از وجوه نقض حقوق شهروندی نادیده گرفته شدن جایگاه شخصیت های مورد اعتماد مردم و نظام است و موارد دیگر زمانی است که رای و اراده مردم دچار چالش حقوقی شود.
وي همچنین نمايشي برخورد کردن برخی مدیران دستگاه ها با ابلاغیه حقوق شهروندي را از نقاط ضعف اين حركت دانست و گفت: عملكرد مديران در اين خصوص ارزيابي مي گردد و دستگاه هایی که در اين زمينه عملکرد ضعیف داشته باشند به مردم معرفی می‌شوند.
طالبي یکی از مصاديق رعایت حقوق شهروندی را اطلاع مردم از عملکرد دستگاه های دولتی عنوان کرد و افزود: باید گزارش عملکرد دستگاه ها تنظیم و به اطلاع مردم برسد و عملكرد دستگاه های اجرايي در همه زمينه ها و شاخص هاي مرتبط با آن دستگاه در معرض قضاوت عموم قرار گيرد.  
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار، از دستگاههاي اجرايي خواست تا يكي از معاونان خود را به عنوان مسئول اجرای حقوق شهروندی معرفی و از کارشناسان وظیفه شناس برای اجرای حقوق شهروندی در ادارات استفاده کنند.  
وی با اشاره به طرح كلينيك حقوق شهروندي كه توسط کانون وکلا ارائه شده است گفت: اين طرح قابليت دارد تا با همكاري همه دستگاهها، اجرايي گردد.  
گفتنی است: در ادامه مدیران دستگاه های دولتی از جمله صدا و سیمای مرکز یزد، سازمان تبلیغات اسلامی، پزشکی قانونی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، آب و فاضلاب شهری، تعاون روستایی ، آب و فاضلاب روستایی، دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای، فرودگاه شهید صدوقی، امور زندانهاو اقدامات تاميني، شرکت گاز و شرکت برق استان یزد به عنوان دستگاه های دولتی برتر در زمینه حقوق شهروندی و عفاف و حجاب معرفی و تقدیر شدند.